Piotr Hercog. Biegiem do podróżowania

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 13:50
Ultramaratończyk górski, trener i wielbiciel sportów wytrzymałościowych wiosną wygrał Bajkal Ice Marathon. - Z czasem równie ważny, co start w zawodach zaczął być także cel podróży. Teraz biegam po to, by odkrywać świat - deklaruje Piotr Hercog.
Audio
  • Piotr Herzog o ultramaratonach, bieganiu wytrzymałościowym i zawodach, które najbardziej wspomina (Rozbiegani/Czwórka)
Piotr Hercog nie tylko sam biega, ale też współorganizuje  imprezy biegowe - m.in. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, Supermaraton Gór Stołowych
Piotr Hercog nie tylko sam biega, ale też współorganizuje imprezy biegowe - m.in. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, Supermaraton Gór Stołowych Foto: Piotr Dymus

Czytaj także
swimrun bieg sport 1200x660.jpg
Swimrun. Bieg w piance, pływanie w butach

Gość Czwórki przyznaje, że najwięcej frajdy sprawiają mu takie wyzwania, które łączą bieganie z jego największą pasją. - Zawody w górach to jest to, co mnie teraz najbardziej interesuje. Po latach startów w ultramaratonach górskich teraz ciągnie mnie w wyższe partie - zapowiada Hercog i zdradza w jaki sposób należy przygotować się do takich zawodów i dlaczego bieganie na dużych wysokościach ma wiele wspólnego ze wspinaczką.

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Piotr Hercog (ultramaratończyk górski, trener, wielbiciel sportów wytrzymałościowych)

Data emisji: 10.12.2016

Godzina emisji: 10.10

kul/ab

Czytaj także

Panna Anna Biega: trenuję, by być lepszą mamą

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 14:00
- Nie robię żadnego planu, żeby nie martwić się, jeśli go nie zrealizuję. Jak mi się uda, wychodzę na marszobieg, na siłownię, czasami ćwiczę w domu. Ale jak mam nieprzespaną noc, po prostu odpuszczam – opowiada Anna Szczypczyńska, blogerka, biegaczka i mama 3-miesięcznej Nelki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Jóźwik: w sporcie wyczynowym liczą się szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 11:50
- Biegacz nie samym bieganiem po lesie uzyska wynik. Musi też zwrócić uwagę na to, co je, jak się regeneruje i jak ćwiczy - przekonuje Joanna Jóźwik, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Zurychu w biegu na 800 metrów.
rozwiń zwiń