Ultramaratończyk Kamil Leśniak: nie kontroluję się pod względem jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 15:55
- Staram się jeść zdrowo, nie jem za dużo "syfu", a już na pewno żadnego fast foodu. O dziwo, biorąc pod uwagę luźną atmosferę, jaka panuje w ultra, piję też coraz mniej alkoholu - mówił w Czwórce Kamil Leśniak, ultramaratończyk.
Audio
  • Kamil Leśniak o startach w ultramaratonach i biegach długodystansowych (Rozbiegani/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pavel1964/Shutterstock

stankiewicz katarzyna 1200.JPG
Kasia Stankiewicz jako Ironman? "Moje ciało ma dobrą pamięć"

Gdy przychodzi do startów, Kamil Leśniak przykłada do jedzenia o wiele większą wagę. - Kolega, ktory też jest zaangażowany w długodystanowe biegi, rozpisuje mi, jak mam się wtedy odżywiać. Kiedyś często miałem taki problem, że po 2-3 godzinach mój organizm już nie przyjmował niczego, odmawiał nawet świeżo wyciskanego soku. Wydaje mi się, że obecnie mam to ustabilizowane - podkreślał gość Czwórki.

Jak, w zależności od dystansu, odżywia się podczas biegu Kamil Leśniak? Jak wyglądał zimą jego trening? Gdzie w tym roku wystartuje, i który bieg będzie dla niego najważniejszy? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Kamil Leśniak (ultramaratończyk)

Data emisji: 10.03.2018

Godzina emisji: 10.15

pg/kul

Czytaj także

Kasia Stankiewicz jako Ironman? "Moje ciało ma dobrą pamięć"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 12:30
Na scenie zjawiskowa i delikatna, w sporcie konsekwentna i zdeterminowania. Kasia Stankiewicz została ambasadorką Ironman Poland i w sierpniu wystartuje w triathlonie. - To dla mnie skok na głęboką wodę, ale mój organizm jest przeszczęśliwy - mówi wokalistka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Strażak na biegowym szlaku. Sportowe rekordy Bartłomieja Przedwojewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 11:00
W środowisku biegaczy mówi się o nim, że jest nowym objawieniem biegów górskich. Bartłomiej Przedwojewski, wielokrotny mistrz Polski w biegu anglosaskim, skyrunningu oraz długodystansowym biegu górskim w Czwórce opowiadał o swoich sportowych dokonaniach.
rozwiń zwiń