Prywatne uczelnie to już nie oazy snobizmu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 17:15
- Szkoły prywatne nie są już instytucjami, które za pieniądze gwarantują lekkie i łatwe zdobycie dyplomu - przekonywał Mateusz Krajewski.
Audio
  • Jedną z przyczyn lepszego poziomu edukacji prywatnej jest zewnętrzny system oceniania (Czwórka/Się mówi)
Coraz więcej prywatnych uczelni zajmuje wysokie miejsca w rankingu szkół
Coraz więcej prywatnych uczelni zajmuje wysokie miejsca w rankingu szkółFoto: Glow Images

Przez lata prywatne placówki edukacyjne traktowano często jak oazy snobizmu, w których łatwiej jest osiągnąć korzystne wyniki w nauce. Nie brakowało głosów, że za pieniądze zwyczajnie kupuje się oceny, a aktywność naukową można ograniczyć do minimum.

- Może w czasach wyżu demograficznego tak było, ale teraz sprawa przedstawia się inaczej. Wiele prywatnych uczelni dorównuje poziomem "państwówkom" - mówił Mateusz Krajewski, przewodniczący samorządu studentów Akademii Leona Koźmińskiego.
Dyrektor kilku szkół, Mariusz Kozan z fundacji Varsovia, zwrócił również uwagę na to, że od kilku lat weryfikacją poziomu nauki są egzaminy zewnętrzne. To, jego zdaniem, wymusiło na części placówek prywatnych większą dbałość o jakość kadry i surowsze ocenianie.
***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadził: Piotr Firan

Goście: Dr Bianka Siwińska (redaktor naczelna magazynu "Perspektywy"), Mariusz Kozan (fundacja Varsovia), Mateusz Krajewski (przewodniczący samorządu studentów Akademii Leona Koźmińskiego)
Data emisji: 2.12.2014
Godzina emisji: 14.00
ac/asz

Czytaj także

Student zaoczny jest gorszy od dziennego?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 20:00
Panuje przekonanie, że student zaoczny jest gorszy od tego, który uczy się w trybie dziennym, ponieważ płaci za dyplom i nie musi się uczyć. Czy słusznie? Okazuje się, że żacy obu trybów studiów muszą uzyskać ten sam poziom wiedzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauczyciele pozwalają uczniom na zbyt wiele? "Powinniśmy być bardziej asertywni"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 09:00
Choć jeszcze przed kilkunastu laty przedstawiciele zawodu nauczyciela budzili szacunek i respekt, a w szkołach panowało przekonanie, że to oni zawsze mają rację, obecnie są gnębieni przez uczniów, nagrywani, a w czasie konfliktów rodzice często stają po stronie swoich dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politechnika – przyciąga młodych jak magnes

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 16:55
W tym roku większość maturzystów wybrała kierunki ścisłe i studia na politechnikach. Czy to oznacza, że humaniści definitywnie są w odwrocie?
rozwiń zwiń