Szani - sympatyczna suczka... na wózku

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 21:30
Jeszcze do niedawna dziesięcioletnia suczka Szani, owczarek niemiecki, mogła beztrosko hasać i chodzić na kochane przez nią długie spacery. Niestety zachorowała na dysplazję stawów biodrowych.
Audio
  • W codziennej opiece nad suczką Szani nieocenioną pomoc dają wolontariusze (Czwórka/Się mówi)
Dziesięcioletnia suczka Szani cierpi na dysplazje stawów biodrowych
Dziesięcioletnia suczka Szani cierpi na dysplazje stawów biodrowychFoto: archiwum gości

Jest to częsta przypadłość u tej rasy. Opiekunowie Szani, Magda i Paweł, robią wszystko, co w ich mocy, aby wciąż mogła w pełni cieszyć się życiem. Przygotowali jej specjalny wózek, dzięki któremu może chodzić na dłuższe spacery. Niestety wymaga to czasu, którego im brakuje. Dlatego na wagę złota jest pomoc dobrych ludzi. A ci zglaszają się z całej Polski.
- Obecnie sytuacja jest faktycznie ciężka. Wolontariusze nam pomagają, ale Szani trzeba też wnosić na czwarte piętro, bo nie mamy windy. To kosztuje sporo wysiłku, bo suczka waży ok. 50 kg - opowiadał Paweł.
Specjalny wózek był wykonywany przez kilka tygodni, metodą prób i błędów. Najwięcej trudności sprawiło przygotowanie siedziska. - Przyzwyczajenie się do pojazdu zajęło Szani aż trzy i pół minuty. Doskonale się w nim czuje, a jedyny problem jest taki, że czasem kogoś przejedzie, bo nie przestrzega przepisów ruchu drogowego - skwitował ze śmiechem Paweł.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Magda i Paweł, właściciele 10-letniej suczki Szani
Data emisji: 27.01.2015
Godzina emisji: 15.00

ac/ag

Czytaj także

Gosia Zdziechowska - zaklinaczka zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 08:00
Gosia Zdziechowska jest dziennikarką, której pasją są zwierzęta. Postanowiła jeździć po całym świecie jako wolontariuszka, by opiekować się dzikimi stworzeniami. Zwierzęta się jej nie boją, ani jej nie atakują. Spędza noce z gepardami, chodzi na spacery z lwami i przytula się do tygrysów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Psychoterapia przez internet? "Klikanie jest łatwiejsze niż rozmowa"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 18:00
- Z moich doświadczeń wynika, że to równie skuteczna forma psychoterapii, jak sięganie po porady w tradycyjnych gabinetach - przekonuje Ilona Olczak, psycholog.
rozwiń zwiń