X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Psychoterapia przez internet? "Klikanie jest łatwiejsze niż rozmowa"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 18:00
- Z moich doświadczeń wynika, że to równie skuteczna forma psychoterapii, jak sięganie po porady w tradycyjnych gabinetach - przekonuje Ilona Olczak, psycholog.
Audio
  • Zalety i wady psychoterapii przez internet. Czy to działa? - rozmowa z psycholog Iloną Olczak (Czwórka/Się mówi)
  • Czy uważamy, że udzielanie porad psychologicznych przez internet jest skuteczną formą pomocy? - mówią słuchacze Czwórki (Czwórka/Się mówi)
Czy terapia przez internet rzeczywiście jest skuteczna?
Czy terapia przez internet rzeczywiście jest skuteczna?Foto: Glow Images/East News

Problemy psychologiczne, z którymi często przychodzi nam się zmagać sprawiają, że wycofujemy się z życia społecznego. Obawiamy się, że ktoś mógłby odkryć prawdę o tym, że czegoś się w życiu boimy albo z czymś nie potrafimy sobie poradzić. Dzięki sieci możemy rozwiązać swoje problemy, nie wychodząc z domu. Wystarczy włączyć komputer i poszukać pomocy w sieci. - Telefony zaufania to pomoc jednorazowa, a psychoterapia daje możliwość długoterminowego leczenia: określenia celu i pracy nad osiągnięciem go - mówi Olczak i dodaje, że dzięki wideo rozmowom psycholog może ocenić mowę ciała i reakcje pacjenta, co jest ważne w stawianiu diagnozy.

Przeciwnicy tej metody podkreślają, że wciąż jeszcze nie ma badań potwierdzających to, że e-terapia jest rzeczywiście skuteczna, i że leczenie przez internet daje równie dobre efekty, jak tradycyjne spotkanie z lekarzem. Argumentują także, że zwierzanie się nieznajomym w sieci może być bardzo niebezpieczne.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Ilona Olczak, psychoterapeutka z PsychologOnline.tv

Data emisji: 20.01.2015

Godzina emisji: 15.00

(kd, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od nadmiaru bodźców, przez izolację, do schizofrenii. Jak nie zwariować?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 17:48
W środkach komunikacji miejskiej i na ulicach można codziennie spotkać tysiące osób ze słuchawkami na głowie, pogrążonych we własnych myślach. Czy to forma odcięcia od szarej rzeczywistości, potrzeba izolacji, prawdziwa pasja do muzyki, czy coś jeszcze innego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsjerż - asystent od planowania życia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 16:50
Kiedyś dbał o to, by w domu nie gasły świece, dziś konsjerż to człowiek od zadań specjalnych, który zorganizuje ci całe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja jest jak tornado, które wciąga

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 08:05
Smutek, przygnębienie, ale też fizyczny ból czy nerwowość. - Depresja to konstelacja objawów - mówił w Czwórce psychiatra. Jak z nią walczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wyłowić talent w domu dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 17:50
Wychowankom domów dziecka życie nie szczędzi trosk i kłopotów, ale przecież i wśród nich znajdują się jednostki wybitnie utalentowane. Jak pomóc im rozwijać talent?
rozwiń zwiń