X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Więzienie - wyrok na całe życie? "To wciąż ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 11:00
Obecnie w polskich więzieniach przebywa ponad 78 tys. ludzi. Po odbyciu kary postarają się wrócić do"normalnego" życia: znaleźć pracę, założyć rodziny. Czy nie będą przez resztę społeczeństwa traktowani jak "trędowaci"?
Audio
  • Janusz Mrozowski i Elżbieta Wrona o specyfice życia za kratami i możliwościach, które zaczynają się po odzyskaniu wolności (Czwórka/Się mówi)
  • "W więzieniach siedzą prawdziwi ludzie" - rozmowa z producentką i dystrybutorką trylogii "Bad Boys" Karoliną Bieńko (Czwórka/Się mówi)
Czy więźniowie po odbyciu kary mają szansę na znalezienie dobrej pracy i założenie rodziny?
Czy więźniowie po odbyciu kary mają szansę na znalezienie dobrej pracy i założenie rodziny?Foto: Glow Images/East News

Pierwsze spostrzeżenie po przekroczeniu murów więzienia? Mnóstwo drzwi. Zamykanie i otwieranie kolejnych drzwi. - Gdy wszedłem na te korytarze, poczułem też stężone człowieczeństwo, stężone cierpienie - wspomina Janusz Mrozowski, autor trylogii "Bad boys”, "Bad girls" i "Bad boy. Cela dla niebezpiecznych". - Poczułem się wówczas bardzo mały, bo wiedziałem, że idę na spotkanie z ludźmi o wyjątkowo ciężkim przeznaczeniu.

Bo jego zdaniem samo pozbawienie wolności jest karą ciężką na tyle, że regularne posiłki i telewizja kablowa na co dzień wcale tak naprawdę sytuacji więźniów nie poprawiają. Wtóruje mu Elżbieta Wrona z Fundacji Dom Kultury, która opiekuje się więźniarkami z długimi wyrokami. - Dla moich dziewczyn pisanie jest "pomostem" z więzienia na tę stronę muru - mówiła. Goście Czwórki tłumaczyli m.in., dlaczego warto aktywizować więźniów, dawać im pracę i nawet "za kratami" pozwalać na tworzenie sztuki i kreatywność.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Janusz Mrozowski, reżyser i Elżbieta Wrona z Fundacji Dom Kultury
Data emisji: 29.01.2015
Godzina emisji: 14.00

(kd/mm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konsjerż - asystent od planowania życia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 16:50
Kiedyś dbał o to, by w domu nie gasły świece, dziś konsjerż to człowiek od zadań specjalnych, który zorganizuje ci całe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wyłowić talent w domu dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 17:50
Wychowankom domów dziecka życie nie szczędzi trosk i kłopotów, ale przecież i wśród nich znajdują się jednostki wybitnie utalentowane. Jak pomóc im rozwijać talent?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychoterapia przez internet? "Klikanie jest łatwiejsze niż rozmowa"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 18:00
- Z moich doświadczeń wynika, że to równie skuteczna forma psychoterapii, jak sięganie po porady w tradycyjnych gabinetach - przekonuje Ilona Olczak, psycholog.
rozwiń zwiń