Konsjerż - asystent od planowania życia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 16:50
Kiedyś dbał o to, by w domu nie gasły świece, dziś konsjerż to człowiek od zadań specjalnych, który zorganizuje ci całe życie.
Audio
  • Dzień z życia konsjerża (Czwórka/Się mówi)
  • W naszej branży nie ma usług nietypowych - rozmowa z Marią Borkowską (Czwórka/Się mówi)
Kiedyś był dozorcą domu albo obsługiwał gości w hotelu. Dziś concierge zaplanuje wakacje, zarezerwuje stolik w restauracji, kupi bilet na koncert i znajdzie korepetytora dla dziecka
Kiedyś był dozorcą domu albo obsługiwał gości w hotelu. Dziś concierge zaplanuje wakacje, zarezerwuje stolik w restauracji, kupi bilet na koncert i znajdzie korepetytora dla dzieckaFoto: Glow Images/East News

- Tak jak asystent w biurze pomaga zorganizować pracę, tak profesjonalny konsjerż zaplanuje ci czas "po godzinach" - tłumaczy Maria Borkowska z Warsaw Concierge Group.

Do obowiązków konsjerża należą m. in. pomoc w planowaniu czasu wolnego, przygotowywanie informacji o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, rezerwacja biletów do kin, teatrów, opery oraz na koncerty, organizacja imprez urodzinowych, realizacja list zakupowych oraz przygotowywanie ofert wyjazdowych. - Zdarzają się klienci mający konkretne wymagania. Na przykład chcą jechać do zachodniego Tyrolu, ale z gwarancją śniegu - opowiada zawodowa konsjerż. - My jesteśmy od tego, żeby ten śnieg znaleźć, bo przecież nikt nie chce jeździć na nartach po błocie. A w naszym słowniku nie ma słowa "niemożliwe".

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Maria Borkowska (Warsaw Concierge Group)

Data emisji: 9.01.2015

Godzina emisji: 15.00

(kul/asz)

Czytaj także

"Osiemnastka" - pierwsze tak ważne urodziny w życiu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 20:15
Każdy nastolatek z upragnieniem czeka chwili, kiedy będzie mógł kupić w sklepie coś, do czego wcześniej nie miał prawa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Informatyk szuka żony. Kusi ją kasą i stabilizacją

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 08:00
Po rolnikach, którzy postanowili w telewizji poszukać sobie żony, na łowy ruszają… informatycy. To kolejna, skazana na samotność, grupa zawodowa, która chce odmienić swój los.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otyłość polskich dzieci jest jak plaga

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 14:43
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Mogą być pierwszym pokoleniem, które będzie żyć krócej niż ich rodzice
rozwiń zwiń