X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawa maturzysty. Jak walczyć o swoje?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 18:23
Każdy maturzysta ma prawo wglądu do swojej pracy, z każdego przedmiotu. Wystarczy złożyć wniosek. Teoretycznie. Jakie prawa mają uczniowie i co mogą zrobić, by walczyć z systemem, gdy czują się oczukani?
Audio
  • Jakie prawa mają uczniowie i jak mogą o nie walczyć? (Czwórka/Się mówi)
  • Sprawa maturzystki z Zakopanego, której do otrzymania uczenianego indeksu zabrakło... jednego punktu (Czwórka/Się mówi)
Co może zrobić uczeń, który uważa, że wyniki egzaminów są niesłuszne?
Co może zrobić uczeń, który uważa, że wyniki egzaminów są niesłuszne?Foto: Glow Images/East News

Maturzystka z Zakopanego nie dostała się na wymarzony kierunek dziennych studiów, medycynę. Po ogłoszeniu wyników egzaminu złożyła wniosek o wgląd do swojej pracy, a potem złożyła odwołanie. - I dostałam odpowiedź odmowną - mówi pechowa uczennica. Dziś studiuje zaocznie, a jej edukacja bardzo dużo kosztuje. - Możliwość wglądu służy ocenie własnych błędów, a nie szukaniu dodatkowego punktu tam, gdzie go nie ma - tłumaczy ekspertka Anna Pękiel z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

A o tym, dlaczego tak naprawdę "klucz" do rozwiązywania testów maturalnych nie istnieje i jakie zmiany w teście maturalnym czekają abiturientów w 2015 roku opowiadał w rozmowie z Piotrem Firanem dyrektor tej instytucji dr Marcin Smolik.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: dr Marcin Smolik,dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, i uczniowie Tomasz Drzewiecki i Andrzej Rosiński z LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie

Data emisji: 25.02.2015

Godzina emisji: 14.00

(kd/jp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauczyciele pozwalają uczniom na zbyt wiele? "Powinniśmy być bardziej asertywni"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 09:00
Choć jeszcze przed kilkunastu laty przedstawiciele zawodu nauczyciela budzili szacunek i respekt, a w szkołach panowało przekonanie, że to oni zawsze mają rację, obecnie są gnębieni przez uczniów, nagrywani, a w czasie konfliktów rodzice często stają po stronie swoich dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoły prywatne - już nie tylko dla "wybranych"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 18:12
Szkoła niepubliczna jeszcze do niedawna była symbolem luksusu i snobizmu. Co tak naprawdę kryje się za murami takich placówek oświatowych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dobrze przygotować się do matury?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 17:34
Matura to podobno jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Czy są metody na to, by przygotować się do niego w ciągu kilku tygodni?
rozwiń zwiń