Jak dobrze przygotować się do matury?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 17:34
Matura to podobno jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Czy są metody na to, by przygotować się do niego w ciągu kilku tygodni?
Czy istnieją skuteczne metody na zweryfikowanie wyników swojej matury?
Czy istnieją skuteczne metody na zweryfikowanie wyników swojej matury?Foto: Glow Images/East News

Biorąc pod uwagę zapał niektórych licealistów można spodziewać się, że naukę dopiero rozpoczną. Czy to prawda, że nad książkami będą musieli spędzić dnie i noce przez wiele miesięcy? A może to zależy od przedmiotów, które wybrali? O sposobach na szybką i skuteczną naukę przed maturą porozmawiamy w środowe popołudnie w "Się mówi".

W audycji także sprawdzimy, czy modny ostatnio jarmuż rzeczywiście jest tak zdrowy, jak głosi plotka, i dowiemy się, czym jest geofagia.

***

Na "Się mówi" zapraszamy w środę (04.02.) w godz. 14.00-16.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

(kd)

Czytaj także

Nauczyciele pozwalają uczniom na zbyt wiele? "Powinniśmy być bardziej asertywni"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 09:00
Choć jeszcze przed kilkunastu laty przedstawiciele zawodu nauczyciela budzili szacunek i respekt, a w szkołach panowało przekonanie, że to oni zawsze mają rację, obecnie są gnębieni przez uczniów, nagrywani, a w czasie konfliktów rodzice często stają po stronie swoich dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humaniści w odwrocie? Uniwersytety coraz mniej popularne

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 15:26
W ostatnich latach na czele uczelnianych rankingów coraz więcej jest szkół o profilu technicznym. Czy humaniści to przeszłość?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez skalpel do szczęścia? Moda na operacje plastyczne

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 22:22
Większy biust, nowe usta, a nawet wypełnianie sobie pupy implantami - zmienianie urody jest coraz bardziej popularne. Również do Polski dotarła ta moda.
rozwiń zwiń