Kierowcy kontra rowerzyści i piesi

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 08:20
Podobno poziom cywilizacyjny danego kraju określa to, jak kierowcy samochodów traktują pozostałych uczestników ruchu. A jak jest w Polsce?
Czasem między rowerzystami a kierowcami aut trwa prawdziwa uliczna walka
Czasem między rowerzystami a kierowcami aut trwa prawdziwa uliczna walkaFoto: Pixabay

W Polsce jest coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów. Kierowcy ich nie lubią i twierdzą, że jednoślady tylko przeszkadzają na drodze. Z drugiej strony, kiedy nie ma ścieżki rowerowej, rowerzyści jeżdżą po chodnikach, co denerwuje pieszych.

Kto wygra wojnę o dominację na drodze? I dlaczego tak trudno przychodzi nam respektowanie praw innych uczestników ruchu? O tym porozmawiamy w najbliższej audycji.

***

Na "Się mówi" zapraszamy we wtorek (17.03) w godz. 14.00-16.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

mg/kd

Czytaj także

Rowerzyści, kierowcy i rolkarze muszą nauczyć się żyć ze sobą w zgodzie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 16:00
Konflikt pomiędzy użytkownikami aut, cyklistami oraz rolkarzami przybiera na sile. Jedni non stop atakują drugich i czują się poszkodowanymi. Czy można jakoś pogodzić ich interesy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerzyści i kierowcy na wojennej ścieżce

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 13:00
W sporze o to do kogo należy droga udział biorą kierowcy samochodów osobowych, ciężarówek, motocykliści, rowerzyści i piesi. My na ten problem spojrzymy z perspektywy dwóch i czterech kółek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerzyści kontra kierowcy - walka o miasto

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 15:00
Moda na rowery powraca i kierowcy z samochodów przesiadają się na jednoślady. W mieście, szczególnie w godzinach szczytu, do celu dojedziemy w ten sposób szybciej, ale niekoniecznie bezpieczniej. Bo walka pomiędzy rowerzystami, a zmotoryzowanymi na drogach wciąż trwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga - facet za kierownicą!

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 07:00
- Mężczyzna to testosteron, kiedy ktoś nas zdenerwuje na drodze, mamy ochotę urwać mu głowę - mówi instruktor bezpiecznej jazdy Kuba Bielak.
rozwiń zwiń