X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sekrety fotografa przyrody. "Tuż przed świtem niebo płonie"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 17:20
Fotografia przyrodnicza wymaga odpowiedniej wiedzy, starannych przygotowań i mnóstwa czasu spędzonego często w bardzo trudnych warunkach, np. w wodzie, na wietrze, czy w bagnie.
Audio
  • Jak zrobić dobre zdjęcie dzikim zwierzętom? Czy da się profesjonalnie fotografować przyrodę smartfonem? (Czwórka/Się mówi)
Zrobienie dobrego zdjęcia wymaga wystrzelenia dziesiątek klatek i czekania w jednej pozycji przez wiele godzin
Zrobienie dobrego zdjęcia wymaga "wystrzelenia" dziesiątek klatek i czekania w jednej pozycji przez wiele godzinFoto: pixabay.com

Robienie zdjęć zwierząt często wymaga przybycia w określone miejsce przed świtem. A jak przekonuje fotograf Katarzyna Gubrynowicz, im gorsza pogoda, tym lepiej dla fotografa.  

- Duża szansa na zrobienie pięknych zdjęć jest tuż przed burzą - opowiada ekspertka i dodaje, że najlepszą porą dnia jest czas, gdy wschodzi słońce. - Światło jest wtedy dużo lepsze niż o zachodzie. Można przeżyć coś niezwykłego, doświadczyć cudu budzącego się dnia.

Tuż przed wschodem słońca chmury na horyzoncie zaczynają "płonąć". Wówczas niezależnie od tego, czy nasze zdjęcia wyjdą, do domu wracamy ubogaceni

Fotograf opowiadała także o tym, jak "od podszewki" wygląda wielogodzinne czekanie w wodzie na żurawie i jakie przygody zdarzają się ludziom, którzy chcą "złapać" w swój obiektyw np. jelenie.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Katarzyna Gubrynowicz (prezes Związku Polskich Fotografów Przyrody)

Data emisji: 22.06.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myślistwo to nie tylko zabijanie? "Trzeba kochać przyrodę, by być myśliwym"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 10:00
Wielowiekowa tradycja, odpowiedzialność za przyrodę, czy mordowanie zwierząt dla zabawy? - Jeśli ludzie zabijają je dla rozrywki, to nie łowiectwo, a patologia - mówi Bartłomiej Popczyk, myśliwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zwierzęta widzą w lustrze siebie?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 18:00
Zwierzęta, u których wykształcił się zmysł wzroku, reagują na swoje odbicie w lustrze. Jednak czy potrafią rozpoznać siebie, czy też może myślą, że widzą inne zwierzę?
rozwiń zwiń