Chcesz być modny? Zacznij słuchać klasyki!

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 16:30
Saint-Saëns czy Grieg to nie vlogerzy, tylko klasycy, których coraz chętniej słuchają młodzi. – Filharmonie i opery stają się modne, grają tam nie tylko orkiestry, ale też didżeje - przekonuje dziennikarka Maja Baczyńska.
Audio
  • Lista przebojów muzyki klasycznej dla młodych według dziennikarki Mai Baczyńskiej (Się mówi/Czwórka)
  • Jak zostać fanem muzyki klasycznej - radzi meloman Bartek Boguszewski (Się mówi/Czwórka)
Młodzi ludzie coraz częściej przedkładają premierę baletową albo koncert muzyki klasycznej nad kino czy klub. Zdaniem ekspertów, dzięki temu poszerzają swoje horyzonty i stają się bardziej wrażliwi
Młodzi ludzie coraz częściej przedkładają premierę baletową albo koncert muzyki klasycznej nad kino czy klub. Zdaniem ekspertów, dzięki temu poszerzają swoje horyzonty i stają się bardziej wrażliwi Foto: Pixabay/skeeze/dom. publiczna

Podobne zdanie ma Bartek Boguszewski, student prawa, który od lat zakochany jest w muzyce klasycznej. - Muzyka poważna wcale nie trąci myszką i młodzi ludzie zaczynają to dostrzegać -  tłumaczy gość Czwórki. - Wszystko zaczęło się od muzyki filmowej, która już doczekała się własnego festiwalu w Krakowie. To był ważny krok w upowszechnianiu klasyki.   

Bartek Boguszewski tłumaczy także, dlaczego w Polsce przydałoby nam się przedsięwzięcie na miarę BBC Proms oraz opowiada o roli płyt winylowych w świecie muzyki poważnej.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Maja Baczyńska (dziennikarka), Bartek Boguszewski (student prawa, fan muzyki poważnej)

Data emisji: 12.08.2015

Godzina emisji: 15.00

kul/jp

Czytaj także

Cook in Japan - co jedzą Japończycy?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 17:20
Adrian, Kacper i Karolina postanowili rzucić nieco więcej światła na kulturę i kulinaria kraju, który słynie z sushi, ramenu i ryżu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Glamping - biwak na pięć gwiazdek

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 14:20
Karimata, śpiwór i ciasny namiot już nie odwiodą cię od biwakowania. Do Polski wkracza glamping - moda na ekskluzywne kempingi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz być modna i oryginalna? DIY!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 10:30
Filozofia "do it yourself" nie wychodzi z mody. - Nie wyrzucaj, tylko przerabiaj. Zostań swoją krawcową i wyglądaj wyjątkowo - zachęca Elwira Kańczugowska ze Sztukarni, gdzie odbywają się warsztaty m.in. krawieckie.
rozwiń zwiń