Podróbki - to kradzież czy spryt?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 17:20
Ostatnio głośno było o polskiej projektantce, która kopiowała kreacje zagranicznych domów mody. - To potwierdza tezę, że w podróbkach chodzi nie tylko polska ulica, ale i celebryci - mówi stylista Cezary Głuśniewski.
Audio
  • Podróbki - dlaczego tolerujemy modę na tani lans? (Się mówi/Czwórka)
Okulary Channel czy buty Rebook klasy nie mają. Czy nie lepiej więc, jeśli nie stać nas na oryginał, odłożyć na niego lub zrezygnować z kupna? (zdjęcie ilustracyjne)
Okulary Channel czy buty Rebook klasy nie mają. Czy nie lepiej więc, jeśli nie stać nas na oryginał, odłożyć na niego lub zrezygnować z kupna? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News
Z sondy przeprowadzonej wśród naszych słuchaczy wynika, że nie widzą oni nic złego w kupowaniu podrabianych marek. - Skoro niektóre podróbki wyglądają jak oryginał, to po co przepłacać - przekonują.

Z taką postawą nie zgadza się stylista Cezary Głuśniewski, który apeluje, zeby kupować rzeczy oryginalne. - W cenę produktów dobrych marek wliczona jest nie tylko jakość, ale też warunki, w jakich inni ludzie daną rzecz wytwarzali - tłumaczy. - Tutaj raczej nie ma mowy o sytuacji, w której ulega zawaleniu fabryka w Indiach, gdzie produkuje się ciuchy dla sieciówek.

Jest jeszcze aspekt prawny tego procederu. - Chodzenie w podróbkach to kradzież - mówi gość Czwórki i tłumaczy, po czym poznać, że dany produkt nie jest oryginalny.  

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Cezary Głuśniewski (stylista)

Data emisji: 28.08.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/mc

 

Czytaj także

Zapach - narzędzie do uwodzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 07:30
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trendy w makijażu. "Natural look i kreska"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 12:30
Maluje Justynę Steczkowską, Edytę Górniak, Patrycję Kazadi i Korę. Nam Katarzyna Zaremba opowiada o najnowszych trendach w makijażu i zdradza sekrety gwiazd.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tanie malowanie. Czy niedrogie kosmetyki są gorsze?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 10:00
Tanie kosmetyki mogą być bardzo dobre. To, że za cienie do powiek płacimy dużo, nie zawsze oznacza, że ich jakość będzie lepsza.
rozwiń zwiń