Lokum dla studenta - akademik czy mieszkanie?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 15:00
Plusy akademika to towarzystwo innych studentów i niezapomniany klimat, z kolei wynajęcie mieszkania zapewnia większą prywatność i wygodę. Jakie zakwaterowanie wybrać?
Audio
  • Studentki radzą, co wybrać - akademik czy mieszkanie (Się mówi/Czwórka)
Bliskość uczelni, ładny wystrój i przede wszystkim sympatyczni współlokatorzy - oto przepis na idealne mieszkanie studenckie
Bliskość uczelni, ładny wystrój i przede wszystkim sympatyczni współlokatorzy - oto przepis na idealne mieszkanie studenckieFoto: Glow Images/East News

Kamila Urbaniak z UW pierwsze dwa lata studiów przemieszkała w akademiku. Potem przeprowadziła się do mieszkania i... przeżyła szok.

- Wieczorami miałam dziwne wrażenie, że za chwilę ktoś zapuka, przyjdzie kolega z naprzeciwka, koleżanka z pokoju obok wprosi się na obiad albo zaprosi do siebie - wspomina Kamila.

Z kolei Kaja Zemła z UJ zapewnia, że także w studenckim mieszkaniu atmosfera może być bardzo dobra. - Jeśli trafi się na fajnych ludzi, żyje się świetnie, dzielimy się różnymi rzeczami, wspólnie gotujemy, pomagamy sobie w różny sposób - mówi.

Studentki opowiadają o swoich najdziwniejszych współlokatorach i radzą, w jakim miesiącu najlepiej jest szukać mieszkania.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Kaja Zemła i Kamila Urbaniak (studentki)

Data emisji: 31.08.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niż demograficzny i walka o studentów

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 15:00
Z roku na rok coraz mniej osób ubiega się o indeksy polskich uczelni. Szkoły wyższe na różne sposoby starają się przyciągnąć do siebie absolwentów szkół średnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia XXI wieku - mają nas rozwijać, a nie tylko uczyć

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 15:49
- Absolwenci kierunków informatycznych są dziś wręcz rozchwytywani przez pracodawców - przekonuje menadżer Michał Kapinos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkanie do wynajęcia - najlepsze anegdoty

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 16:01
Każdy, kto chociaż raz poszukiwał mieszkania, wie, że zanim uda się wynająć coś przyzwoitego, trzeba obejrzeć mnóstwo dziwnych lokali.
rozwiń zwiń