"Lalka" dziś. Co kryje się w powieści Prusa?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 15:50
- Znajdziemy tu misterną konstrukcję różnych wątków, które układają się w spójną i uniwersalną całość - przekonują pasjonatki literatury z Bibliocreatio. - "Lalka" to jedna z niewielu lektur, które się nie zestarzały.
Audio
  • Dlaczego warto przeczytać "Lakę" Bolesława Prusa? (Się mówi/Czwórka)
Statystyki pokazują, że po Lalkę Prusa chętniej sięgają dziewczyny niż chłopcy, nasza sonda zaś dowodzi, że młodzi ludzie czytają klasykę polskiej literatury i czasami pod wpływem lektur zmieniają swoje życie
Statystyki pokazują, że po "Lalkę" Prusa chętniej sięgają dziewczyny niż chłopcy, nasza sonda zaś dowodzi, że młodzi ludzie czytają klasykę polskiej literatury i czasami pod wpływem lektur zmieniają swoje życieFoto: Glow Images/East News

I właśnie dlatego warto do niej wracać. -Zwłaszcza, kiedy zbierze się już własne doświadczenia - mówi Zofia Karaszewska. - Wtedy łatwiej jest zrozumieć relacje między postaciami i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w życiu jest się lalką czy Wokulskim.

Zobacz: Narodowe Czytanie "Lalki" - serwis specjalny >>>

W tym roku cała Polska przypomni sobie "Lalkę" za sprawą kolejnej odsłony Narodowego Czytania. Impreza odbędzie się w sobotę (5 września). W audycji sprawdzamy, co o powieści Prusa sądzą słuchacze Czwórki i w jaki sposób ten tekst zaistniał w popkulturze.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Sylwia Stano, Zofia Karaszewska (Bibliocreatio.pl) 

Data emisji: 4.09.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/ei

Czytaj także

Hłasko w świecie slumsów i hipsteriady w nowej powieści Czubaja

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 07:15
- Jeśli chodzi o autorów kryminałów i thrillerów, to w swoich powieściach najchętniej rozstają się z politykami - mówi Mariusz Czubaj. Akcja jego najnowszej książki "Martwe popołudnie" dzieje się w świecie sfer rządzących, biznesmenów i ludzi mediów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Simona Kossak. "Czarownica", która znała mowę zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 10:07
Mówiono o niej "czarownica", bo potrafiła rozmawiać ze zwierzętami. Spała w łóżku z rysiem i mieszkała pod jednym dachem z oswojonym dzikiem, a jej przyjacielem był kruk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Millennium. Co nas nie zabije" – na tę książkę czekają miliony ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 13:00
Dawno żadna publikacja nie była owiana tak wielką tajemnicą, jak "Millennium. Co nas nie zabije" autorstwa Davida Lagercrantza.
rozwiń zwiń