Czy zdrowa żywność w sklepikach odchudzi uczniów?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 14:50
Od września ze sklepików szkolnych zniknęły m. in. chipsy i drożdżówki. - Rozporządzenie ma ograniczyć produkty bogate w tłuszcz, izomery trans i sól. Tak się jednak składa, że kombinację tych trzech składników mózg odbiera jako najprzyjemniejszą - mówi dietetyczka.
Audio
  • Czy owoce zamiast chipsów w szkolnych sklepikach odchudzą naszych uczniów? (Się mówi/Czwórka)
Czy szkoła jest w stanie nauczyć dzieci zdrowego stylu życia, kiedy w domu jada się chipsy i batoniki?
Czy szkoła jest w stanie "nauczyć" dzieci zdrowego stylu życia, kiedy w domu jada się chipsy i batoniki?Foto: Pixabay/Foundry/dom. publiczna

Nowe przepisy są następstwem alarmujących wyników badań, z których wynika, że polskie 11-latki należą do najgrubszych w Europie. - To była niezbędna decyzja, jeśli leży nam na sercu dobro dzieciaków - mówi Ula Somow z Fundacji Szkoła Na Widelcu. - Dzieci z nadwagą niechętnie ćwiczą na lekcjach w-f, częściej też stają się obiektem żartów. Trudno się wyrwać z tego błędnego koła.

Z ekspertami zastanawiamy się, jaki powinien być kolejny krok w propagowaniu zdrowego żywienia wśród uczniów i tłumaczymy, dlaczego drożdżówka cieszy się wśród dietetyków najgorszą sławą.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Ula Somow (Fundacja Szkoła na widelcu)

Data emisji: 7.09.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niezdrowa żywność - czego unikać?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 09:00
Konserwanty, emulgatory czy barwniki. Dodatków, które mogą wpływać negatywnie na nasze zdrowie nie brakuje. Na co należy szczególnie uważać podczas zakupów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dźwigać ciężary? Szkolny plecak jak sztanga

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 09:00
- Przy każdym ruchu trzeba trzymać ugięte nogi i wyprostowane plecy. W ten sposób unikniemy kontuzji - przekonuje trener Cyprian Majcher.
rozwiń zwiń