X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Monitoring. Nasze życie pod nadzorem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 18:20
- Kamery nie zapobiegają przestępstwom i paradoksalnie wcale nie poprawiają samopoczucia osób, które na monitorowanym terenie przebywają - przekonuje dr Paweł Waszkiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Jak działa miejski monitoring i czy w ogóle jest potrzebny? (Się mówi/Czwórka)
Obecnie monitoring miejski służy głównie do zarabiania na mandatach za wykroczenia drogowe. Włamań, pobić czy dewastacji rejestruje niecałe 5
Obecnie monitoring miejski służy głównie do zarabiania na mandatach za wykroczenia drogowe. Włamań, pobić czy dewastacji rejestruje niecałe 5%Foto: Glow Images/East News

Tę prawidłowość potwierdzają badania prowadzone w różnych miejscach na świecie. - Wynika z nich, że monitoring spełnia swoją rolę tylko w dwóch lokalizacjach. W pozostałych jest zbędny - dodaje ekspert z Katedry Kryminalistyki UW i autor książki "Traktat o dobrej prewencji".

Gdzie zatem powinny znajdować się kamery i w jaki sposób media korzystają na monitoringu? Między innymi o tym rozmawiamy z gośćmi Czwórki.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Paweł Waszkiewicz (Katedra Kryminalistyki UW), Wojciech Klicki (Fundacja Panoptykon)

Data emisji: 29.10.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak nie marnować jedzenia? "Kupuj głową, nie oczami"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 15:30
Kupujemy więcej, niż jesteśmy w stanie zjeść. - W naszych koszach rocznie ląduje 9 milionów ton jedzenia - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dylemat lekarzy: zostać w kraju czy wyjechać?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 16:00
Za granicą zarobki pracowników ochrony zdrowia są wyższe niż w Polsce, a droga do kariery - krótsza. Dlatego wielu lekarzy decyduje się na wyjazd z kraju.
rozwiń zwiń