Polskie Radio
Section05
społeczeństwo obywatelskie

TYLKO U NAS Warszawskie referendum. Poseł PiS: mieszkańcy powinni współdecydować o sprawach dot. stolicy

- Jest bardzo istotne, żeby sami mieszkańcy mogli współdecydować o najważniejszych kwestiach dotyczących Warszawy. Jesteśmy jedyną realną opozycją w Radzie Warszawy, żadni inni radni nie zgłosiliby takiego projektu uchwały w sprawie referendum lokalnego – powiedział Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Jarosław Krajewski Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski społeczeństwo obywatelskie samorząd

Ta historia naprawdę jest naszą historią, czyli czym są archiwa społeczne? [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]

Historia wielu miasteczek, wsi, dzielnic, a nawet poszczególnych domów, nigdy by nie została opowiedziana, gdyby nie aktywność setek środowisk i tysięcy ludzi, tworzących ruch archiwistyki społecznej. Czym jest archiwistyka społeczna, kim są ludzie, którzy się nią zajmują, a przede wszystkim – po co to robią?
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż społeczeństwo obywatelskie społeczeństwo archiwum archiwizacja Grażyna Wielowieyska

Działalność Fundacji Kapucyńskiej. "Łączy nas miłość do drugiego człowieka"

- Codziennie wydajemy około 700 posiłków, czyli ponad 250 tys. obiadów rocznie. Cały czas jest z nami w kontakcie ponad 150 wolontariuszy, ludzi w każdym wieku. Łączy nas miłość do drugiego człowieka, która miał w sobie nasz patron Anicet Kopliński - mówiła w Polskim Radiu 24 prezes Fundacji Kapucyńskiej Katarzyna Tsiantos.
Zobacz więcej na temat:  wolontariat społeczeństwo społeczeństwo obywatelskie

Prezes ZUS: państwo ma służyć obywatelom w okresie pokoju i kryzysu

- Z okresu pandemii wyciągnęliśmy bardzo wiele wniosków dotyczących umacniania instytucji państwa, które ma służyć obywatelom w okresie pokoju i kryzysu - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Gertruda Uścińska (prezes ZUS). Gościem audycji był również ks. prof. Jan Przybyłowski (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie społeczeństwo obywatelstwo POLSKA pandemia

Małgorzata Bojanowska oraz prof. Andrzej Zawistowski o losach powstańców osadzonych w "Dulag 121"

Małgorzata Bojanowska (dyrektor Muzeum "Dulag 121") oraz prof. Andrzej Zawistowski (Instytut Pileckiego) w audycji "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja" rozmawiali o losach powstańców wypędzonych przez Niemców do utworzonego przez nich obozu przejściowego w Pruszkowie "Dulag 121".
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo obywatelskie historia Polski POLSKA Powstanie Warszawskie II wojna światowa