Polskie Radio
Section05
społeczeństwo obywatelskie

Znamy laureatów nagrody "Dla Dobra Wspólnego"

Lubelski wychowawca młodzieży Jacek Robert Bury, Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES i Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej laureatami nagrody Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego". Wyróżnienie honoruje szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prezydent Andrzej Duda społeczeństwo obywatelskie

Dziedziniec Dialogu: wspólne poszukiwanie tego co nas łączy

Koncepcja człowieka, miejsce wiary w demokracji liberalnej oraz źródła piękna w sztuce to główne tematy "Dziedzińca Dialogu", który 16 października rozpocznie się w Warszawie. To już III edycja wydarzenia, które stanowi szansę na spotkanie i dyskusję osób o różnych światopoglądach.
Zobacz więcej na temat:  rozmowa kampania społeczna społeczeństwo społeczeństwo obywatelskie wiara NAUKA KULTURA aktualności katolickie

Fundacja Otwarte Ramiona pomaga dzieciom

Każdego roku rodzi się w Polsce ponad 100 dzieci z wadą wrodzoną dłoni i przedramienia. Jeszcze więcej ulega wypadkom. Aktywnie pomaga im Fundacja Otwarte Ramiona, której przedstawiciele opowiedzieli w audycji Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja o swojej działalności. Gośćmi Polskiego Radia 24 były: Magdalena Belka i Marta Ławacz.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo obywatelskie wychowanie poród dzieci rehabilitacja zdrowie zdrowie dziecka ngo

Kształtowanie osobowości młodych obywateli

Od zdobytej wiedzy i dobrego ukształtowania osobowości zależy bardzo wiele, m.in. zmiany demokratyczne. O tym, jak sprawić, by młodzież uczyła się mądrzej, ciekawiej i skuteczniej, by nauczyciele uczyli z pasją i satysfakcją i by relacje uczeń-nauczyciel oparte były na wzajemnym szacunku, mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja Joanna Gus i Michał Tragarz z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo obywatelskie wychowanie edukacja

Czy rząd chce kontrolować organizacje obywatelskie?

- Obawiam się, że poprzez Narodowe Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego państwo będzie miało większe możliwości do ingerowania w działalność merytoryczną organizacji pozarządowych – powiedziała na antenie Trójki Marzena Okła-Drewnowicz (PO). Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w KPRM uspokaja, że takich zapisów w tym projekcie nie ma.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo obywatelskie Platforma Obywatelska Rząd RP POLSKA Trójka Łukasz Karusta

Rząd o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

We wtorek rząd zajmował się projektem ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Nowopowstałe centrum ma przejąć zadania Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Rodziny. O rządowym projekcie mówili w Polskim Radiu 24 Łukasz Domagała z Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i dr Tymoteusz Zych z Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej, Instytut Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  Rząd RP społeczeństwo obywatelskie ngo rząd Beaty Szydło