X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
społeczeństwo obywatelskie

"Wnętrze Katedry w Mediolanie" Marcina Zaleskiego

- Obrazy Marcina Zaleskiego oprócz niezwykłych walorów artystycznych, wspaniałej perspektywy, światła, powietrza, stanowią również dokument tamtych czasów. Dowiadujemy sia z nich, jak wyglądała Warszawa – mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Zielińska - naczelnik wydziału Restytucji Dóbr Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie społeczeństwo II wojna światowa malarstwo Muzeum Narodowe w Warszawie

Działalność Fundacji Prima Security i Centrum Wspierania Rozwoju

Ochrona zdrowia, środowiska i przyrody, a także opieka, pomoc społeczna oraz działanie na rzecz osób niepełnosprawnych. To główne cele Fundacji Prima Security. Instytucja współpracuje również z Centrum Wspierania Rozwoju i działającą przy nim poradnią psychologiczno-pedagogiczną.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo niepełnosprawni niepełnosprawność pomoc społeczeństwo obywatelskie

"Szlakiem Tęczy" - by niepełnosprawnym żyło się lepiej

Stowarzyszenie "Szlakiem Tęczy" z Nadarzyna działa od 2009 r. Jego misją stało się wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych (dzieci i dorosłych), poprzez stwarzanie im możliwości rehabilitacji blisko miejsca zamieszkania. O działalności organizacji w Polskim Radiu 24 mówili: prezes Krystyna Dąbrowska oraz Grzegorz Kamiński, członek zarządu powiatu pruszkowskiego.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo obywatelskie

Kazimierz Malewicz, artysta wielu kultur

Trafił na piedestał światowego malarstwa, wybitny Polak, malarz poeta i filozof. Kazimierz Malewicz - o którym Władysław Strzemiński w 1922 roku napisał: "Podstawą istnienia nowej sztuki stanowią prace Malewicza, artysty wielkości niezmiernej, olbrzyma, decydującego o losach sztuki przez całe stulecia..". O życiu i twórczości artysty mówli w Polskim Radiu 24: Iwona Malewicz - krewna artysty, laureatka Honorowego Orderu Zasłużony dla Kultury Polskiej, Arnold Ananicz - malarz i aktor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie społeczeństwo malarstwo

Rodzina – kraina miłości

Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie działa przy Caritas w Radomiu. Jedną z aktywności ośrodka jest realizacja programu "Klinika Rozwoju -Zdrowa i Aktywna Rodzina, Grupa, Społeczność”, prowadzonego w ramach Funduszu Inwestycji Obywatelskich z Narodowego Instytutu Wolności. O działalności ośrodka mówiły w Polskim Radiu 24 Dorota Kosman - psychoterapeutka, dyrektor placówki, Karolina Wieczorek - psychoterapeutka małych dzieci oraz Aneta Pielas - psychoterapeutka rodzin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie psychoterapia rodzina społeczeństwo terapia Caritas Radom