X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
społeczeństwo obywatelskie

"Szlakiem Tęczy" - by niepełnosprawnym żyło się lepiej

Stowarzyszenie "Szlakiem Tęczy" z Nadarzyna działa od 2009 r. Jego misją stało się wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych (dzieci i dorosłych), poprzez stwarzanie im możliwości rehabilitacji blisko miejsca zamieszkania. O działalności organizacji w Polskim Radiu 24 mówili: prezes Krystyna Dąbrowska oraz Grzegorz Kamiński, członek zarządu powiatu pruszkowskiego.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo obywatelskie

Rodzina – kraina miłości

Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie działa przy Caritas w Radomiu. Jedną z aktywności ośrodka jest realizacja programu "Klinika Rozwoju -Zdrowa i Aktywna Rodzina, Grupa, Społeczność”, prowadzonego w ramach Funduszu Inwestycji Obywatelskich z Narodowego Instytutu Wolności. O działalności ośrodka mówiły w Polskim Radiu 24 Dorota Kosman - psychoterapeutka, dyrektor placówki, Karolina Wieczorek - psychoterapeutka małych dzieci oraz Aneta Pielas - psychoterapeutka rodzin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie psychoterapia rodzina społeczeństwo terapia Caritas Radom

Kazimierz Malewicz, artysta wielu kultur

Trafił na piedestał światowego malarstwa, wybitny Polak, malarz poeta i filozof. Kazimierz Malewicz - o którym Władysław Strzemiński w 1922 roku napisał: "Podstawą istnienia nowej sztuki stanowią prace Malewicza, artysty wielkości niezmiernej, olbrzyma, decydującego o losach sztuki przez całe stulecia..". O życiu i twórczości artysty mówli w Polskim Radiu 24: Iwona Malewicz - krewna artysty, laureatka Honorowego Orderu Zasłużony dla Kultury Polskiej, Arnold Ananicz - malarz i aktor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie społeczeństwo malarstwo

Trwa drugi dzień Kongresu Polska Wielki Projekt

Dziś drugi dzień VIII edycji Kongresu "Polska Wielki Projekt". Politycy, naukowcy i przedsiębiorcy z całej Europy dyskutują m.in. o innowacyjnej gospodarce. Inny zapowiadany temat debaty to „Sport jako kreator marki polskiej”. O wydarzeniu mówili w Polskim Radiu 24 członek Rady Programowej kongresu Tomasz Matynia i Wojciech Kaczmarczyk z Narodowego Instytutu Wolności i Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polska Wielki Projekt gospodarka polska innowacyjna gospodarka społeczeństwo obywatelskie

Samorządy uczniowskie przykładem społeczeństwa obywatelskiego

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, tematem audycji były samorządy uczniowskie, które przez swoją działalność tworzą pierwsze społeczeństwo obywatelskie. O tym, jak działają i czego uczą, opowiedzieli goście z Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, której misją jest wspieranie wszystkich uczniów i uczennic w zdobywaniu doświadczeń szkolnych.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo społeczeństwo obywatelskie szkoła

Jak wspólne świętować rocznicę odzyskania niepodległości?

Rocznica tego wydarzenia to pewna cezura czasu, moment zastanowienia jakie kierunki rozwoju wybrać, jak zabezpieczyć naszą wspólną przyszłość. W ostatnich latach wiele się mówi o głębokich podziałach wśród Polaków. Jak je, choć trochę, zmniejszyć? W Polskim Radiu 24 debatowali: ks. Paweł Rytel Andrianik (rzecznik Konferencji Episkopatu Polski), prof. Janusz Odziemkowski (historyk, UKSW), Miłosz Lodowski (publicysta, portal Rebelya).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 odzyskanie niepodległości historia Polski społeczeństwo społeczeństwo obywatelskie