Moda na sport wśród młodych? "Brak im motywacji"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 15:37
- Pokolenie 30-latków zrozumiało, że ruch przekłada się na nasze zdrowie i jest on po prostu modny - tłumaczył trener Bartek Macek. Okazuje się, że młodsi wciąż jeszcze go nie doceniają.
Audio
  • Jak motywować młodzież do uprawiania sportu? (Się mówi/Czwórka)
- Nasze ciała stworzone są do ruchu, a nie do nicnierobienia. Dlatego lepiej ruszać się jakkolwiek, niż leżeć na kanapie - mówią Bartek Macek i Kamil Dołowski
- Nasze ciała stworzone są do ruchu, a nie do "nicnierobienia". Dlatego lepiej ruszać się jakkolwiek, niż leżeć na kanapie - mówią Bartek Macek i Kamil DołowskiFoto: Glow Images/East News

Słuchaj także
Parkour 1200.jpg
Parkour - całe miasto to tor przeszkód

Goście Czwórki przyznali, że polskie podstawówki i gimnazja nie zawsze skutecznie zachęcają młodzież do zajęć ruchowych. - Trzeba się "wkręcić" w daną aktywność, sprawić, by dla sportu chciało nam się wstawać z łóżka. A w szkołach rządzi rutyna, nauczycielom też nie zawsze chce się prowadzić lekcje z uśmiechem na twarzy - tłumaczy instruktor parkouru Kamil Dołowski. Macek podkreślał zaś istotną rolę rodziców w zaszczepianiu młodym ludziom sportowej pasji.

Goście tłumaczyli także, w jaki sposób do szerzenia mody na sport przyczyniają się media i zastanawiali się, jak sprawić, by Polacy od najmłodszych lat mieli na aktywność fizyczną "zajawkę". A o tym, jak często uprawiają sport nastolatki, opowiedzieli w sondzie Czwórki stołeczni gimnazjaliści.  

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Bartek Macek (Reebok Crossfit Mokotów), Kamil Dołowski (Stowarzyszenie United Parkour)

Data emisji: 6.11.2015

Godzina emisji: 14.00

kd

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A ty ile poświęcisz, by przestać być sobą?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 17:00
18-letni Karol z Kalisza pociął sobie twarz, by upodobnić się do Popka z Gangu Albanii. - Zmienianie się na siłę to droga donikąd, taka sława szybko przemija - mówi artysta Robert Kuta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejdź na weganizm i zostań… sportowcem!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 18:08
Strąk Man, czyli Adam Sułowski, weganin, który niedawno startował w podwójnym Ironmanie udowadnia, że mięso nie jest nam niezbędne, by żyć na sportowo.
rozwiń zwiń