Mateusz Grzesiak. Jak przekuć porażkę w lekcję życia?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 17:57
Niezdany egzamin, rozstanie z dziewczyną, przegrany mecz… co robimy w przypadku porażki? - Trzeba wyciągać z niej wnioski - mówił trener osobisty.
Audio
  • Trener osobisty Mateusz Grzesiak tłumaczy, jak przekuwać porażki w sukcesy (Się mówi/Czwórka)
Mateusz Grzesiak podczas jednego ze swoich szkoleń
Mateusz Grzesiak podczas jednego ze swoich szkoleńFoto: PAP/Marcin Obara

czytaj także
Poznac sie 1200.jpg
Jak wywrzeć dobre pierwsze wrażenie?

Mateusz Grzesiak tłumaczył w rozmowie z Czwórką, że porażki są potrzebne. - O wiele więcej uczymy się właśnie z nich, niż ze zwycięstw - mówił ekspert. - Motywacja do zmiany w przypadku porażki jest większa, bo to, co się stało, po prostu nas boli.

Ekspert mówił także, że zamiast wylewać łzy po stracie, warto zacząć wyciągać z niej wnioski i wskazał kilka niezawodnych metod, dzięki którym uda nam się to zrobić. – Żeby zmieniać naszą przyszłość na lepsze, musimy zrozumieć przeszłość – mówił ekspert. – Dlatego warto na kartce spisać trzy najważniejsze rzeczy, jakie dzięki porażce udało mi się zrozumieć, i będą to bardzo ważne informacje.

W programie rozmawialiśmy także o tym, jakie wnioski wyciągnąć można z rozstania z ukochanym lub ukochaną i jak sprawić, by nasz kolejny związek był bardziej udany od poprzedniego.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Mateusz Grzesiak (bloger, psycholog, trener rozwoju osobistego)

Data emisji: 11.11.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/fbi

Czytaj także

Przez skalpel do szczęścia? Moda na operacje plastyczne

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 22:22
Większy biust, nowe usta, a nawet wypełnianie sobie pupy implantami - zmienianie urody jest coraz bardziej popularne. Również do Polski dotarła ta moda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Głodówka - czy rzeczywiście może pomóc?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 06:00
Głodówka oczyszczająca może pomóc, gdy cierpimy na bezsenność i zaburzenia snu, zmęczenie, brak energii, bóle głowy czy problemy z trawieniem, z cerą. Bywa jednak niebezpieczna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

A ty ile poświęcisz, by przestać być sobą?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 17:00
18-letni Karol z Kalisza pociął sobie twarz, by upodobnić się do Popka z Gangu Albanii. - Zmienianie się na siłę to droga donikąd, taka sława szybko przemija - mówi artysta Robert Kuta.
rozwiń zwiń