Studia, języki, kursy - konieczne, by zdobyć pracę?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 16:15
O dobrą pracę wciąż trudno, szczególnie, jeśli jest się osobą młodą, bez doświadczenia zawodowego. Dlatego wielu inwestuje w drugi kierunek, kursy i szkolenia językowe.
Audio
  • Eksperci o tym, czy warto wciąż się dokształcać (Się mówi/Czwórka)
Młodzi ludzie przytłoczeni są nadmiarem obowiązków - oprócz nauki w szkole i na studiach uczestniczą w najróżniejszych kursach i zajęciach
Młodzi ludzie przytłoczeni są nadmiarem obowiązków - oprócz nauki w szkole i na studiach uczestniczą w najróżniejszych kursach i zajęciachFoto: Glow Images/East News

Eksperci przestrzegają jednak, że niektóre zajęcia mogą być po prostu stratą czasu i pieniędzy, i podkreślają, że warto skupić się na rozwijaniu umiejętności komunikacji. - Wysłuchuję całego mnóstwa zażaleń od osób prowadzących rozmowy kwalifikacyjne. Wczoraj pani, która jest sędzią sądu okręgowego, narzekała, że do pracy zgłaszają się osoby po aplikacji, które nie są w stanie napisać sensownej notatki czy pozwu - mówi doradczyni zawodowa Anna Sawczuk.

Z kolei Ariel Wojciechowski z Parlamentu Studentów RP podkreśla, że same studia nie zagwarantują pracy i warto postawić na kształcenie umiejętności zawodowych. - Uniwersytet ma poszerzać nasze horyzonty, zwiększać wiedzę i kompetencje do tego, żebyśmy komplementarnie i szeroko potrafili podejść do życia - mówi.

Goście Czwórki rozprawiają się też z mitem mówiącym o tym, że w dzisiejszych czasach należy stawiać wyłącznie na kierunki ścisłe.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Anna Sawczuk (doradczyni zawodowa) i Ariel Wojciechowski (Parlament Studentów RP)

Data emisji: 7.12.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/jp

Czytaj także

Jak zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 18:30
Młodzi ludzie często narzekają, że nie mogą znaleźć pracy w zawodzie. Mamy jednak dobrą wiadomość - znalezienie posady jest możliwe, trzeba się tylko postarać!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia XXI wieku - mają nas rozwijać, a nie tylko uczyć

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 15:49
- Absolwenci kierunków informatycznych są dziś wręcz rozchwytywani przez pracodawców - przekonuje menadżer Michał Kapinos.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia plus praca? Da się to zrobić!

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 17:00
Zewsząd słyszy się, że już podczas studiów należy zdobywać doświadczenie zawodowe. Poza tym zawsze przyda się trochę gotówki. Dziś podpowiadamy, jak znaleźć dodatkowe zajęcie.
rozwiń zwiń