Polskie Radio
Section05
szkolenia

Od 2022 roku nowe przepisy dotyczące prawa jazdy. Nowe wymagania wobec instruktorów i młodych kierowców

Ministerstwo Infrastruktury zamierza poprawić system szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców. Nauka o ruchu drogowym pojawi się w szkole podstawowej, a młodzi kierowcy w okresie próbnym  będą musieli przechodzić dodatkowy kurs doszkalający ich umiejętności już po dwóch wykroczeniach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA prawo jazdy szkolenia mandat ministerstwo infrastruktury kierowcy

Zmiany w szkoleniu kierowców zawodowych: mniej papieru, więcej e-nauki i e-dokumentów, karta kwalifikacji po nowemu

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o transporcie drogowym, która m.in. reguluje zasady uzyskiwania uprawnień przez kierowców zawodowych. Wprowadza m. in. cyfryzację obiegu dokumentów w procesie ich kształcenia, zastępuje papierowe orzeczenia lekarskie i psychologiczne wpisem elektronicznym. Nowela wprowadza też kartę kwalifikacji kierowcy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA szkolenia kierowcy

Czy kurs doszkalający to wstyd dla wieloletniego kierowcy?

„Człowiek uczy się całe życie” – prawda ta nie omija umiejętności wykorzystywanych w ruchu ulicznym. Zmieniające się przepisy oraz coraz to nowsze systemy samochodowe sprawiają, że nie możemy zatrzymać się jedynie na ukończonym kursie prawa jazdy. Dlaczego warto zainwestować w dodatkowe szkolenie? Dlatego, że może uratować Ci to życie!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi POLSKA społeczeństwo kierowca kierowcy regiony szkoła szkolenia szkolenie edukacja policja policja polska wypadek

"Budowanie świadomości antyterrorystycznej". ABW rusza z platformą e-learningową dla urzędników

Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW uruchomiło portal e-learningowy dla funkcjonariuszy służb mundurowych i urzędników administracji publicznej. Na platformie znajdują się filmy edukacyjne oraz kurs z zakresu prewencji terrorystycznej - poinformowało ABW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ABW służby specjalne terroryzm szkolenia informatyka cyberbezpieczeństwo cyberzagrożenia cyberatak

Małopolska wspiera powrót Polaków na rodzimy rynek pracy

Polacy, wracający z emigracji do Małopolski, mogą liczyć na dodatkowe wsparcie ze strony samorządu. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotował dedykowane reemigrantom programy adaptacyjne: "Nowy Start w Małopolsce" dla osób po 30. roku życia oraz "Wróć z POWERem" dla młodzieży i młodych kończących edukację i wchodzących na rynek pracy.
Zobacz więcej na temat:  praca emigracja zarobkowa emigracja małopolskie samorząd rynek pracy dotacje działalność gospodarcza szkolenia Małgorzata Frydrych

Gry planszowe i rozwój osobisty? Posłuchaj dziś wieczorem

Umiejętność radzenia sobie z porażką, praca pod presją czasu, logiczne myślenie, współpraca, autoprezentacja czy trening wyobraźni – to tylko kilka kompetencji, które rozwijają gry planszowe i szkoleniowe. W jaki sposób na co dzień wykorzystywać gry planszowe? W co grać? Po jakie tytuły sięgać? Czy zabawa poprzez gry naprawdę może zmieniać nasze życie? Jak pasją do gier zarażać innych?
Zobacz więcej na temat:  Jakub Jamrozek społeczeństwo psychologia biznes gry planszowe szkolenia rozrywka Trójka