Polskie Radio
Section05
szkolenia

"Polska Rozmawia". Jak rozmawiać z ludźmi o innych poglądach?

Rozmowa to fundament naszego funkcjonowania w społeczeństwie, w którym wiadomo, że ludzie mają różne poglądy. - Dobrze jest się pięknie różnić, ale należy szukać sposobu na to, żeby się dogadać. Żeby się usłyszeć i zrozumieć - mówi w Czwórce Emilia Kaczmarek, koordynatorka projektu "Polska Rozmawia".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo społeczeństwo rozmowa komunikacja rozwój osobisty szkolenia

Polskie Radio się nie starzeje, ono się rozwija – mówi Ewelina Rogalewska, szefowa Centrum Edukacji Medialnej PR

Radio od 100 lat informuje, dostarcza rozrywki i edukuje – taki temat wybrało UNESCO na Światowy Dzień Radia. Polskie Radio wpisuje się w realizację tego hasła. Niemal przez cały rok obiekty publicznego nadawcy można zwiedzać. Jest to możliwe dzięki Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia, które organizuje wycieczki dla dzieci i młodzieży, ale również prowadzi, jak sama nazwa wskazuje, różnego rodzaju działania edukacyjne, np. warsztaty. Jednocześnie CEM cały czas się rozwija: ostatnio pojawiły się nowe szkolenia z tworzenia podcastów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio szkolenia szkolenia mikrofonowe szkolenia medialne Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia Piotr Łodej Ewelina Rogalewska Trójka

TYLKO U NAS "Podnosimy poziom". Tak WOT szkoli żołnierzy "Wspaniałej Dwunastki" [WIDEO]

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej przygotowało krótki film pokazujący, jak wyglądają działania terytorialsów podczas realizowanych zadań. Celem ćwiczeń jest doskonalenie umiejętności żołnierzy sekcji lekkiej piechoty tzw. Wspaniałej Dwunastki, będącej podstawowym elementem bojowym Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej wojsko armia szkolenia

"Na was zawsze można liczyć". Marszałek Sejmu wręczyła czeki w ramach programu "Mały Strażak"

- Na was zawsze można liczyć. Chronicie mienie, życie i zdrowie Polaków - powiedziała w Legnicy Elżbieta Witek, dziękując druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych za ich oddaną służbę na rzecz społeczeństwa. Marszałek Sejmu wzięła udział w uroczystości wręczenia czeków okolicznościowych w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych na zakup sprzętu i wyposażenia jednostek OSP - "Mały Strażak".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA bezpieczeństwo straż pożarna Ochotnicza Straż Pożarna szkolenia pomoc

Powstanie środkowoeuropejskie centrum szkoleniowe dla energetyki jądrowej. Amerykanie stworzą je w Warszawie

Amerykanie zdecydowali, że w Polsce powstanie centrum szkoleniowe dla energetyki jądrowej dla Europy Środkowo-Wschodniej - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że Centrum powstanie w Warszawie i rozpocznie działalność w tym roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka studia podyplomowe szkolenia elektrownia atomowa energia atomowa Stany Zjednoczone ministerstwo klimatu

Wakacyjne szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Letnia przygoda w mundurze

Ruszył projekt "Wakacje z WOT", czyli wakacyjne szkolenia wojskowe prowadzone przez Wojska Obrony Terytorialnej. W koszarach stawiły się tłumy rekrutów, którzy chcą przeżyć swoją wakacyjną przygodę, ale zajęcia mogą być także początkiem zawodowej służby w wojsku.
Zobacz więcej na temat:  WOT Wojska Obrony Terytorialnej szkolenia szkolenie wojsko Izabela Kostyszyn Wojsko Polskie Terytorialsi Wakacje z WOT

Projekt "Lekcja:Enter". Darmowe szkolenia dla nauczycieli

"Lekcja:Enter" to jeden z największych obecnie realizowanych projektów edukacji cyfrowej w Polsce skierowanych do szkół. Podczas szkoleń nauczyciele mogą dowiedzieć się, jak zmienić swoje dotychczasowe metody nauczania, aby lekcje były bardziej atrakcyjne dla uczniów. Projekt umożliwia m.in. poznanie narzędzi cyfrowych przydatnych w prowadzeniu zajęć. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo fundusze europejskie Aleksander Ziemiańczyk szkoła nauczyciel edukacja szkolenia nowe technologie cyfryzacja internet

Czy kurs doszkalający to wstyd dla wieloletniego kierowcy?

„Człowiek uczy się całe życie” – prawda ta nie omija umiejętności wykorzystywanych w ruchu ulicznym. Zmieniające się przepisy oraz coraz to nowsze systemy samochodowe sprawiają, że nie możemy zatrzymać się jedynie na ukończonym kursie prawa jazdy. Dlaczego warto zainwestować w dodatkowe szkolenie? Dlatego, że może uratować Ci to życie!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi POLSKA społeczeństwo kierowca kierowcy regiony szkoła szkolenia szkolenie edukacja policja policja polska wypadek

Nietuzinkowy Dom Renaty Nicpoń. "Jestem tym kim jestem, dzięki emigracji i powrotowi do kraju"

To była słuszna decyzja. Obie były słuszne. Ta o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych i ta o powrocie na stałe do Polski. Ten czas w życiu mnie ukształtował. Jestem tym kim jestem, dzięki emigracji i powrotowi do kraju – przyznaje Renata Nicpoń, coach, twórczyni Nietuzinkowego Domu i bloga "Nicpoń Inspiruje".
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa rozwój osobisty warsztaty szkolenia Stany Zjednoczone Wielka Brytania Dolny Śląsk Małgorzata Frydrych

Wielka Brytania: trwają szkolenia ukraińskich żołnierzy. Minister podał szczegóły

- Pierwsza tura ukraińskich żołnierzy przybyła niedawno do Wielkiej Brytanii. Przejdą kursy oparte na brytyjskim podstawowym szkoleniu żołnierzy - poinformował Ben Wallace, szef MSZ Wielkiej Brytanii. Według przedstawionego planu, w ciągu 120 dni mogłoby zostać przeszkolonych 10 tys. żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Ukraina Europa szkolenia żołnierze wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni ŚWIAT

Prawo.pl: Samorząd wojewódzki chce podniesienia opłat za egzamin na prawo jazdy

- Samorządy postulują podwyższenie opłat za egzamin na prawo jazdy i ustalenie górnej granicy stawek maksymalnych, np. egzamin praktyczny na najpopularniejszą kategorię B miałby kosztować 250 zł – informuje Prawo.pl. Według serwisu samorządowcy alarmują, że bez takiej podwyżki ośrodkom ruchu drogowego grozi załamanie finansowe.
Zobacz więcej na temat:  prawo jazdy szkolenia nauka jazdy ministerstwo infrastruktury przepisy POLSKA prawo kierowca kierowcy Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców samochody samochód oszustwa oszustwo dokument dokumenty policja

Możliwość rozwoju zawodowego staje się coraz ważniejsza. Dla większości to niezbędny element pracy

Prawie połowa pracowników w Polsce zamierza zmienić pracę, jeśli nie będzie mieć zapewnionych możliwości rozwoju. Pracownicy z innych krajów europejskich przykładają jeszcze większą wagę do rozwoju niż Polacy. Oferowanie możliwości rozwoju jest konieczne, aby przyciągnąć i zatrzymać talenty w organizacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma praca szkolenia rozwój pracownik społeczeństwo

Kobiety przejmują stery

Kobiety kochają szybkie samochody - każda uczestniczka szkolenia, któremu dziś się przyglądamy, podpisze się pod tym stwierdzeniem obiema rękami! Polskie Radio Kierowców jest na Torze Łódź i relacjonuje dla Państwa wyjątkowe wydarzenie, dzieląc się bezcenną dla każdego kierowcy wiedzą!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA motoryzacja Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca kierowcy samochody samochód społeczeństwo Polskie Radio wiadomości imprezy masowe POLSKA Łódź szkolenia szkolenie kurs warsztaty

Wielkopolskie: mężczyzna jeździł 30 lat z podrobionym prawem jazdy

Do pięciu lat więzienia grozi 76-latkowi z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego (województwo wielkopolskie), który przez 32 lata posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Fałszerstwo wyszło na jaw w trakcie kontroli drogowej.
Zobacz więcej na temat:  prawo jazdy szkolenia nauka jazdy ministerstwo infrastruktury przepisy POLSKA prawo kierowca kierowcy Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców samochody samochód oszustwa oszustwo dokument dokumenty policja

Zmiany w kursach na prawo jazdy. Resort infrastruktury chce poprawić ich skuteczność

Poprawa skuteczności działania systemu szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców to jeden z celów przygotowywanego w Ministerstwie Infrastruktury projektu nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Intencją resortu jest zmiana tendencji szkolenia kierowców - z ukierunkowanej na naukę pytań egzaminacyjnych na ukierunkowaną na naukę przepisów i zasad ruchu drogowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA prawo jazdy szkolenia nauka jazdy ministerstwo infrastruktury przepisy