X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dane osobowe. Nie trzeba ich kraść, sam je oddajesz

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 15:54
Od lat dbamy o nasze komputery i pocztę e-mail. Niestety na urządzeniach mobilnych instalujemy tysiące aplikacji nie zwracając uwagi, jakie dane osobowe udostępniamy ich producentom.
Audio
  • Czwórkowi eksperci wyjaśniają jak oddajemy własne dane osobowe oraz jak powinniśmy je chronić (Się mówi/Czwórka)
Zdaniem ekspertów nowe regulacje pociągną za sobą zwiększenie ochrony prywatności użytkowników internetu
Zdaniem ekspertów nowe regulacje pociągną za sobą zwiększenie ochrony prywatności użytkowników internetuFoto: Yuri Samoilov/flickr/CC

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia filtrów na portalach społecznościowych, które pozwalają chronić naszą prywatność - alarmują Jacek Świgost, organizator kampanii "Nie daj się okraść. Chroń swoją tożsamość" i Kuba Jugo z Fundacji Bezpieczniej w Sieci.

Niestety zagrożeń czyhających na nas jest mnóstwo. Aby się przed nimi ustrzec, najlepiej dbać o aktualne oprogramowanie na naszych tabletach i telefonach. - Dodatkowo warto wiedzieć, że więcej aplikacji to większe ryzyko - mówią zgodnie Beata Marek, prawniczka z Cyberlaw, i Anna Walkowiak z fundacji Panoptykon.

Eksperci wyjaśniają, kiedy narażamy się na kradzież danych osobowych, jakich sytuacji unikać, by temu przeciwdziałać i co mają zmienić nowe przepisy o ochronie danych osobowych jednolite dla wszystkich krajów UE. Dziś niestety to my sami "rozdajemy" nasze dane, przestępca nie musi się nigdzie włamywać.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Jacek Świgost (organizator kampanii "Nie daj się okraść. Chroń swoją tożsamość"), Kuba Jugo z Fundacji Bezpieczniej w Sieci, Beata Marek, prawniczka z Cyberlaw i Anna Walkowiak z fundacji Panoptykon

Data emisji: 27.01.2016

Godzina emisji: 14.00

pj/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pilnuj gotówki i nie daj się kieszonkowcom!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 15:50
Zazwyczaj działają w grupie, tworząc sztuczny tłum, np. w środkach komunikacji miejskiej. By wyciągnąć portfel z kieszeni lub przeciąć torebkę, wystarczy im kilka sekund.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dowód osobisty za narty? "To niezgodne z prawem"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 18:25
Od miejskich górek dla saneczkarzy, po profesjonalne narciarskie stoki w Tatrach, gdy wypożyczamy sprzęt, często musimy zostawić w zastaw dowód osobisty. To naraża nas na spore niebezpieczeństwo.
rozwiń zwiń