Dookoła świata ze słońcem pod rękę

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 16:36
11 miesięcy, 13 krajów, 80 gospodarstw domowych i ich dwoje - tak w liczbach można opowiedzieć o wyjątkowej podróży Marty i Łukasza Śliwińskich, autorów bloga swiatzbliska.pl.
Audio
  • Marta i Łukasz Śliwińscy, autorzy bloga swiatzbliska.pl opowiadają o swojej podróży dookoła świata (Się mówi/Czwórka)
Spotkanie z Aborygenami.  Australia
Spotkanie z Aborygenami. AustraliaFoto: swiatzbliska.pl

Czwórkowi goście wspólne podróżowanie rozpoczęli od siedmiodniowej wycieczki do Grecji, wszystko mieli opłacone i zorganizowane. Po dwóch dniach leżenia na plaży stwierdzili, że ten model wakacji nie jest dla nich. Gdy kilka lat temu usłyszeli audycję o podróży dookoła świata, uznali, że to będzie ich cel. - Jednego wieczoru zdecydowaliśmy, że chcemy taką podróż odbyć - mówią zgodnie. - Przygotowywaliśmy się kilka lat, oszczędzaliśmy.

Jak zaplanowali swoją podróż, jak pakowali swoje plecaki, co uznali za obowiązkowe punkty programu i czemu zdecydowali się podróżować ze słońcem i spać w domach obcych ludzi, opowiadali w Czwórce. Marta i Łukasz zdradzili też, co niematerialnego przywieźli z tej wyprawy.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Marta i Łukasz Śliwińscy (autorzy bloga swiatzbliska.pl)

Materiał: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 01.04.2016

Godzina emisji: 15.00

pj/mg

Czytaj także

471 dni w Ameryce Południowej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 17:04
Podróż Tony'ego Kososkiego rozpoczęła się od wolontariatu na mistrzostwach w Brazylii. Te dwa miesiące to było dla niego mało, dlatego przedłużył je do 471 dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antarktyka. Jak żyje się w krainie wiecznego lodu?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 18:11
Piotr Horzela spędził półtora roku w lodach Antarktyki. - Spokój, harmonia, czystość. Do tamtejszej przyrody przyciąga sens i harmonia. Pozostała niezmieniona przez ludzi - mówił podróżnik.
rozwiń zwiń