Co po maturze? "Znajdź swoją pasję"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 15:00
Studia jako pięcioletni inkubator to wygodny pomysł. - Badania jednak pokazują, że najbardziej wygrani na rynku są ci, którzy ze swej pasji uczynili pracę - mówi dr Grzegorz Baczewski.
Audio
  • Matura 2016 - czy studia to konieczność? (Się mówi/Czwórka)
Ponad 280 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło w środę 4 maja 2016 roku do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym
Ponad 280 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło w środę 4 maja 2016 roku do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowymFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Dlatego po maturze warto dobrze zastanowić się, czy chcemy w ogóle studiować, a jeśli tak, to na jakim kierunku. - Możemy też zrobić sobie przerwę i wykorzystać ten czas na zdobywanie doświadczeń i odnalezienie życiowej pasji - radzi członek Konfederacji "Lewiatan", a Adam Drzewicki z kanału "Matura to bzdura" tłumaczy, dlaczego wybór uczelni przypomina czasami... wizytę w restauracji fast-food.

W audycji podpowiadamy też, co zrobić, jeśli nasze studia nie spełniają naszych oczekiwań i czy warto korzystać z pomocy doradcy zawodowego.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Natalia Caban (wiceprezes Fundacji Impossible), dr Grzegorz Baczewski (Konfederacja "Lewiatan"), Adam Drzewicki (kanał "Matura to bzdura")

Data emisji: 4.05.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/ei

Czytaj także

Polskie uczelnie na świecie. Dlaczego jesteśmy "w ogonie"?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 16:20
W światowych rankingach najlepszych uniwersytetów próżno szukać polskich uczelni na czołowych lokatach. - Tarczą akademickości chroni się wykładowców, a nie twórczych studentów - mówi Piotr Müller z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zawodówka? "To wcale nie jest mniejsze zło!"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 17:00
- Nie wszystkie dziewczyny muszą iść na studia. Zacznijmy od konkretnych umiejętności twardych, a później zdecydujmy, czy chcemy swoją wiedzę i doświadczenie pogłębiać - namawia Natalia Bogdan, ekspertka do spraw rynku pracy.
rozwiń zwiń