Savoir vivre w komunikacji. "Włącz empatię"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 17:40
- Filozofia savoir vivre ogranicza się do jednego zdania: żyj i daj żyć innym - wyjaśnia Marzena Nowicka. - Dlatego zamiast kolekcjonować pretensje, zacznijmy wreszcie mówić, co nam przeszkadza.
Audio
  • Komunikacyjny savoir vivre, czyli jak podróżować i nie zwariować (Się mówi/Czwórka)
Nieprzyjemne zapachy, rozmowy przez telefon, głośne słuchanie muzyki i rozpychanie się - to najbardziej irytuje w komunikacji miejskiej słuchaczy Czwórki
Nieprzyjemne zapachy, rozmowy przez telefon, głośne słuchanie muzyki i rozpychanie się - to najbardziej irytuje w komunikacji miejskiej słuchaczy CzwórkiFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Prośby powinniśmy artykułować grzecznie, ale zdecydowanie. I pamiętajmy, żeby innych traktować "po ludzku". - Na drodze, w autobusie, w pociągu stosujmy zasady dobrego wychowania i włączajmy empatię - przekonuje Karolina Gałecka, rzecznik prasowy ZDM i tłumaczy, dlaczego warto przyłączyć się do akcji "Życzliwość na drodze". W audycji podpowiadamy też, jak poruszać się po mieście, żeby uniknąć frustracji i jak poradzić sobie z nieuprzejmym współpasażerem.   

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Marzena Nowicka (Akademia Montemarco), Karolina Gałecka (rzecznik prasowy ZDM)

Data emisji: 6.05.2016

Godzina emisji: 14.00

kul

Czytaj także

Codzienne frustracje. Co nas denerwuje?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 16:38
Kolejka na poczcie, tłok w autobusie, złośliwy komentarz w sieci - z błahych powodów nierzadko puszczają nam nerwy, krzyczymy, kłócimy się i obrażamy. Czy są sposoby na konstruktywne wyładowanie gniewu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chrześcijanin randkuje. Także na "speed dating"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 17:20
- Za nami czterdzieści edycji spotkań w formule "speed dating", podczas których drugą połówkę mogą znaleźć osoby wyznające te same wartości - tłumaczą organizatorzy chrześcijańskich randek.
rozwiń zwiń