Polskie Radio
Section05
agresja

"Liderzy opozycji powinni potępić te wydarzenia"

Witryna biura poselskiego polityka Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Melaka i innych posłów tej partii została oblana farbą. Biuro znajduje się w Warszawie przy ulicy Puławskiej. Natomiast drzwi biura poselskiego minister Beaty Kempy w Sycowie (Dolnośląskie) zostały oblane łatwopalną cieczą i podpalone. O atakach mówił w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Melak i Krzysztof Świątek, szef publicystyki Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Beata Kempa dziennikarze dziennikarstwo agresja

„Każdy z nas ma w sobie nieco z socjopaty”

Sumienie – to siódmy zmysł, a może cecha, która decyduje o naszym człowieczeństwie. Pozwala odczuwać miłość i empatię, a także żal, gdy się komuś sprawia przykrość. Jednak ten dar nie jest dany każdemu – 4 proc. populacji jest pozbawionych wewnętrznego głosu, zabraniającego krzywdzić innych ludzi, manipulować i wykorzystywać bez poczucia winy. O socjopatach mówili w audycji Kwadratura Kultury redaktorka „Dziennika Gazety Prawnej” Mira Suchodolska i biznesmen Piotr Krupa-Lubański.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 socjologia emocje agresja inteligencja

Słaba płeć to mit. Kobiety mogą więcej! [WIDEO]

Czy zaatakowana kobieta ma szansę się obronić? Zastosowanie odpowiednich technik i chwytów pozwala nie tylko odstraszyć agresora, ale też zapewnić bezpieczeństwo. System szkoleń organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej pomaga kobietom w nabyciu cennych umiejętności z zakresu samoobrony oraz uczy, jak zyskać pewność siebie i odwagę w niebezpiecznych sytuacjach.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA samoobrona kobieta przemoc agresja atak technika Ministerstwo Obrony Narodowej bezpieczeństwo