Polskie Radio
Section05
agresja

Zajechał drogę i wybił szybę w aucie. Kara dla agresywnego kierowcy

Agresja na drodze to powszechne zjawisko - najczęściej obserwujemy ją w słowach i gestach. W skrajnych przypadkach dochodzi do przemocy fizycznej - taka sytuacja miała miejsce kilka dni temu na jednej z gorzowskich ulic.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców samochody motoryzacja samochód Polskie Radio Kierowców agresja drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze policja policja polska prawo regiony Gorzów Wielkopolski POLSKA społeczeństwo

"Polacy są celem numer jeden". Stanisław Żaryn o rosyjskiej propagandzie

- Polsko-amerykański sojusz jest pod stałym ostrzałem rosyjskiej propagandy - ocenił rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zaprezentował on ostatnie działania informacyjne rosyjskiej propagandy wymierzone w Polskę, USA, inne kraje i nasze wzajemne relacje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja POLSKA USA Stany Zjednoczone NATO propaganda bezpieczeństwo media Kreml agresja

"Zgromadzenie było nielegalne, zatrzymani wyzywali i szarpali policjantów". Rzecznik KGP o wydarzeniach w Głogowie

- Zgromadzenie w Głogowie było nielegalne i nie zostało zgłoszone do urzędu. Trójka zatrzymanych wyzywała i szarpała policjantów - mówił w poniedziałek rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Policjanci interweniowali m.in. wobec jednej z kobiet i podczas zatrzymania użyto wobec niej pałki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja demonstracje protest agresja służby i bezpieczeństwo regiony dolnośląskie

Dlaczego kierowcy są tak agresywni?

Zajeżdżanie drogi, zmuszanie do zatrzymania, groźby i wyzwiska – takie obrazki widzieliśmy nie raz! Agresja kierowców może mieć wiele źródeł: od temperamentu, przez brak umiejętności radzenia sobie ze stresem, aż po przekładanie na innych swoich osobistych problemów. Czy jakikolwiek powód usprawiedliwia niebezpieczne i nerwowe zachowania na drodze? 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy agresja psychologia drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze służby i bezpieczeństwo

Uczestnicy Strajku Kobiet zniszczyli siedzibę Radia Poznań. Sprawę bada policja

Publiczne Radio Poznań poinformowało, że uczestnicy protestu w ramach Strajku Kobiet zniszczyli ogrodzenie siedziby rozgłośni. Radio podało, że na płocie namalowano obraźliwe napisy, domofon oblano farbą, podpalono wycieraczkę, a budynek obrzucono petardami i śnieżkami. Do zdarzeń miało dojść w sobotę. Sprawę bada policja.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet protest demonstracje atak agresja Poznań POLSKA

Protesty po publikacji wyroku TK. Manasterski: im mniej uczestników tym bardziej muszą być spektakularne

- Od początku idea protestów jest ideą przemocową i ona będzie narastać. Im mniej uczestników tym bardziej muszą być one widoczne i być bardziej spektakularne - ocenił falę protestów po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego publicysta, Miłosz Manasterski. Gośćmi "Debaty w PR 24" byli także prof. Jacek Reginia-Zacharski i dr Artur Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny aborcja strajki protesty w Warszawie protest koronawirus agresja Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo

Agresywne protesty po uzasadnieniu wyroku TK. Paweł Lisiecki: zakrawa to na totalitaryzm i anarchię

- Bicie kogokolwiek jest niedopuszczalne. Nawet to, że w tym miejscu przebywał ktoś o innych poglądach, nie upoważnia nikogo do tego, żeby go bić czy usuwać z miejsca. W takim przypadku zakrawa to na totalitaryzm i anarchię - powiedział o pobiciu dziennikarki podczas protestów po opublikowaniu uzasadnienia wyroku TK Paweł Lisiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" była także Bożena Żelazowska z PSL.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny strajk kobiet strajki agresja dziennikarze aborcja dzieci Prawo i Sprawiedliwość PSL-Koalicja Polska Paweł Lisiecki POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Wyzywały dziennikarzy od "psów". Jest pozew przeciwko Lempart i Suchanow

"Jest pozew przeciwko Marcie Lempart i Klementynie Suchanow, aktywistkom Strajku Kobiet. Chodzi o naruszenie dóbr osobistych i naruszenia nietykalności osobistej dziennikarki »Gazety Polskiej«" - przekazała Reduta Dobrego Imienia. Dodała, że sytuacja miała miejsce podczas jednej z konferencji prasowych Strajku Kobiet, kiedy dziennikarzy zwyzywano od "psów".
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet TVPinfo sąd sądownictwo dziennikarze atak agresja Reduta Dobrego Imienia POLSKA

NASZ WYWIAD Ks. Waldemar Cisło: w miejsce religii wchodzi wojujący ateizm

- Od samego początku, tak jak św. Rodzina szukała schronienia, musiała chronić to małe boskie życie ucieczką do Egiptu, tak w los chrześcijan w wielu miejscach na świecie jest wpisany los uchodźcy i los wygnańca - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Polskiej Sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zaznacza, że prześladowania chrześcijan widać także w Europie.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo przemoc aktualności katolickie wiara Kościół ŚWIAT ateizm agresja Przemysław Goławski

Atak na dziennikarkę TVP w siedzibie Strajku Kobiet. Jest reakcja Centrum Monitoringu Wolności Prasy

"Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko atakowi na red. Ksenię Kodymowską, dziennikarkę TVP w siedzibie organizacji Strajk Kobiet i apeluje do osób i organizacji działających publicznie, o zapewnienie dziennikarzom godnych i niezagrażających ich życiu i zdrowiu warunków pracy" - czytamy w oświadczeniu jednostki Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet TVP atak dziennikarze dziennikarstwo wolność słowa agresja społeczeństwo POLSKA