L.U.C i Rebel Babel Ensemble w hołdzie miłości

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 10:00
- Płyta "Dialog 1" reggae ma w treści. Bo w w hip-hop, folk i funk wpletliśmy opowieść o niezwykłej sile miłości - mówi L.U.C, który nowy album nagrał z największym big-bandem Europy - Rebel Babel Ensemble.
Audio
  • L.U.C nagrał płytę z największym big-bandem Europy. Co się na niej znalazło? (Strefa Dread/Czwórka)
L.U.C u Makena opowiada o szczegółach swojego nowego wydawnictwa
L.U.C u Makena opowiada o szczegółach swojego nowego wydawnictwaFoto: Czwórka

Na krążku gościnnie wystąpili m.in. legenda europejskiego hip-hopu Promoe z kolektywu Looptroop, pionierzy hiszpańskiego rapu Rapsusklei i Wöyza oraz czołówka polskiej sceny muzycznej. - Marzyłem o tym, żeby ta płyta powstała przynajmniej w trzech językach. Dopiero wtedy ten "Babel" w nazwie będzie uzasadniony - wspomina artysta. - Praca nad "Dialogiem 1" przypominała wielki pociąg. Krok po kroku dopinaliśmy kolejne wagony - dodaje.

Materiał na krążek powstawał dwa lata, a wszystko zaczęło się od... dyktanda i podróży na trasie Estonia - Portugalia. W audycji L.U.C zdradza także, czy orkiestra dęta może wyprodukować hiphopowy bit i jak znak zodiaku wpływa na natchnienie.

***

Tytuł audycji: "Strefa Dread"

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Łukasz Rostkowski (L.U.C)

Data emisji: 12.10.2016

Godzina emisji: 22.06

kul/jsz

Czytaj także

Joy Pop o sile przyjaźni. "Bez nich nie byłoby nas"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 14:00
- Nazwa Joy Pop podąża za naszymi fascynacjami i określa nasze przesłanie. Chcemy robić radość w muzyce i dawać ją innym - mówią członkowie duetu, który właśnie wydał debiutancką EP-kę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartendersi poruszają Polaków w rytmie ska

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 10:58
"Poles Are Movin’" to tytuł najnoweszgo krążka 10-osobowego, ska-jazzowego combo, The Bartenders, który pojawi się na półkach sklepowych już dziewiątego września. Jakie skrywa niespodzianki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lilly Hates Roses: liczymy, że The Smiths trzymają za nas kciuki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 13:00
- Na ten pomysł wpadliśmy w trakcie koncertów promujących krążek "Mokotów". Postanowiliśmy zorganizować trasę, na której zagramy całą płytę "The Queen Is Dead" grupy The Smiths - opowiadają członkowie duetu Lilly Hates Roses.
rozwiń zwiń