O.B.F Sound System. Rico dziękuje fanom: to Wy dajecie mi energię!

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 16:08
DJ Rico to pochodzący z Francji producent muzyczny, na stałe współpracujący z formacją O.B.F. Original Bass Foundation. Właśnie wydali swój drugi album pt. "Signz".
Rico O
Rico OFoto: mat. pras.

Zion Train Neil Perch 1200.jpg
"Illuminate". Powrót Zion Train niesie oświecenie

W ostatnich latach OBF była jedną z najwyżej ocenianych ekip na scenie sound systemowej na świecie. Ich wybuchowe numery znajdziecie w selekcjach większości dubowych DJ'ów. Muzykę zaczęli kolekcjonować w latach 90., a ich zainteresowania sięgały od revival roots do UK dub style. Później zdali sobie sprawę, że potrzebują mocnego sound systemu, by dobitniej prezentować swoje selekcje nie tylko w rodzimej Genewie, ale również w wielu undergroundowych francuskich salach. Na początku tego wieku zbudowali własny zestaw nagłośnieniowy, uważany za jeden z najmocniejszych w Europie. Stali się producentami i wykształcili własny styl, który wniósł powiew nowego w świat dubu.


Posłuchaj
14:55 2020_06_15 22_59_43_PR4_Strefa_Dread.mp3 OB Sound System i wszystkie odcienie dubu (Strefa Dread/Czwórka)

 

 

 O.B.F x Sr. WILSON x BELÉN NATALÍ - MUSICA/OBF SOUND SYSTEM OFFICIAL  

- W ostatnich miesiącach ubiegłego roku tak dużo podróżowałem, że pierwszy miesiąc zamrożenia dobrze mi zrobił. Udało mi się odpocząć i nieco zrelaksować. W kolejnym byłem już zajęty premierą albumu. Nie odczułem tej izolacji tak mocno jak inni. Było to trudne, z tego powodu, że jestem osobą społeczną. Uwielbiam moją rodzinę, znajomych, ludzi, z którymi pracuję. Czułem się samotny. Ta strona kwarantanny była dla mnie ciężka, brakowało życia społecznego, spotkań - wspominał producent.

 

O.B.F x CHARLIE P x IRAH x KILLA P - INA THIS YA TIME/OBF SOUND SYSTEM OFFICIAL

Na nowym albumie będziemy mieli okazję usłyszeć kilka nowych utworów, które stworzył razem z Nazamba, którego mogliśmy pozać przy okazji wydania ostatniego EP. Poza nim pojawia się wielu gości, którzy również ze względu na Covid-19 nagrywali w różnych studiach nagraniowych. - Nie lubię robić internetowych sesji. Przy dubplate'ach to jest ok, ale nie przepadam za tym sposobem. Album powinieneś współtworzyć razem z wokalistą, porozmawiać o utworze, złapać wibrację. Ci, którzy śpiewają na płycie to moja rodzina, moi bliscy i przyjaciele. Można tu usłyszeć: Sr Wilson, Shanti D, Charlie, Roy… Teraz dochodzi jeszcze Pupa Jim, Bigga, czy Tippa Irie. Musiałem przy tym być, dlatego zajęło trochę czasu, zanim doszło do nagrań i uzyskania finalnego kształtu utworów - mówił Rico.

 

O.B.F & CHARLIE P /// GHETTO CYCLE/OBF SOUND SYSTEM OFFICIAL  

Założeniem albumu było, jak mówił, opisanie za pomocą muzyki "znaków życia i czasu". Muzyk zwracał uwagę na to, co ma wpływ na środowisko, w którym żyjemy i to, co dzieje się z planetą. - Ta płyta jest bardziej osobista, słychać w niej więcej muzycznych wpływów, od Jamajki przez Londyn, Francję, a nawet Chiny. Na tym albumie jest dużo głębszych inspiracji, od hip-hopu po filmowe melodie - opowiadał.

Podczas lockdownu muzyk nie zapomniał o swoich fanach. Nie mieli wielu zaplanowanych występów, a i te, które były potwierdzone zostały odwołane z powodu Covid-19. Dlatego ucieszył się, kiedy zaproponowano mu zagranie sesji live i możliwość porozmawiania z fanami. - Kiedy gram taką imprezę, widzę was wskakujących na tę falę, tańczących. To ma wpływ także na mnie. Kiedy jestem sam, nie mam nastroju do tworzenia nowych utworów, bo brakuje odpowiedniego vibe'u. Dostajemy wiele pozytywnych komentarzy, a ja zawsze mówię - to ja wam dziękuję! To wy dajecie mi energię do działania!

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Rico, OBF Sound System

Data emisji: 15.06.2020

Godzina emisji: 22.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Christos DC o swojej muzycznej drodze i... o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 22:00
Wokalista i producent muzyczny Christos DC, czyli Chris Vrenios po raz pierwszy pojawił się w Polsce. W Czwórce wspominał swoje pierwsze wrażenia, ale opowiadał także o muzycznych planach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ayarise "Nothing To Hide" - debiut i podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 11:00
- Zespół to ludzie, jakiś organizm, który musi się dotrzeć, zacząć działać i mieć wspólny cel. Ta myśl w nas dojrzewała - chcieliśmy stworzyć płytę, która będzie dojrzała tekstowo i muzycznie - zdradza wokalista zespołu Ayarise, który do muzyków dołączył w 2013 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Harrison Stafford i koncept album o dzieciach

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 11:00
- Każdy album Groundation jest kontynuacją poprzedniego, wszystko prowadzi do kolejnej płyty - mówi Harrison Stafford o albumie "The Next Generation". - Od matki i ojca pochodza dzieci, kolejna generacja - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sydney Polak: te utwory to zdjęcia, z różnych momentów mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 22:00
- Moja trzecia płyta nosi tytuł "3" - ma to pokazać, że to aż trzecia płyta, a z drugiej strony, że to dopiero trzecia płyta - mówi Sydney Polak. - Przyznaję jednak, że wymyślanie tytułów płyt mi nie idzie - dodaje. 
rozwiń zwiń