Global Citizen - wolontariat, który zmienia życie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 10:50
Global Citizen umożliwia studentom z Polski wyjazd do najbardziej odległych zakątków świata. - To nie są wakacje all inclusiv, tylko jedno z ważniejszych życiowych doświadczeń - mówi Aleksandra Drzymulska.
Audio
  • Mauritius, Chiny, Meksyk - jak wyjechać na egzotyczny wolontariat? (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Osoby biorące udział w wolontariacie Global Citizen działają, aby wpłynąć na lokalne środowisko. Program może być realizowany w instytucjach takich jak: organizacje pozarządowe, uniwersytety, szkoły, przedszkola lub podczas letnich obozów
Osoby biorące udział w wolontariacie Global Citizen działają, aby wpłynąć na lokalne środowisko. Program może być realizowany w instytucjach takich jak: organizacje pozarządowe, uniwersytety, szkoły, przedszkola lub podczas letnich obozówFoto: Glow Images/East News

Gość Czwórki jest studentką i członkinią AISEC, która w ramach Global Citizen wyjechała na wolontariat do Chin. - Pracowałam z dziećmi na obozie letnim pod Pekinem - opowiada. - Prowadziliśmy dla nich zajęcia kulturowo-językowe.

Czytaj także: Studia w Chinach - duży tłok, mało emocji >>>

Jak się okazuje, nauka nie była jednostronna. - Uczestnikom obozu prezentowaliśmy nasze ludowe tańce i rodzime kreskówki, od nich zaś uczyliśmy się m. in. kaligrafii - mówi Aleksandra Drzymulska. - Dla mnie, jako studentki sinologii, było to niezwykłe doświadczenie, które jeszcze bardziej zachęciło mnie do nauki.

W audycji wyjaśniamy, kto może aplikować do programu Global Citizen, ile taki wyjazd kosztuje i do jakich egzotycznych krajów można wyjechać.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Aleksandra Drzymulska (studenka i członkini AISEC)

Data emisji: 7.07.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/mg

Czytaj także

American Dream, czyli studia w USA

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 10:40
W najbliższej audycji sprawdzimy, jak studiuje się za oceanem, a konkretnie na Florydzie znanej z pięknych plaż i tropikalnego klimatu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kapitał mobliności, czyli jak łączyć studia z podróżami

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 10:30
Erasmus+ dopuszcza wielokrotne wyjazdy na studia i praktyki. - Oznacza to, że każdy student może spędzić na zagranicznym stypendium nawet 2 lata - mówi Małgorzata Kryda.
rozwiń zwiń