Kapitał mobliności, czyli jak łączyć studia z podróżami

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 10:30
Erasmus+ dopuszcza wielokrotne wyjazdy na studia i praktyki. - Oznacza to, że każdy student może spędzić na zagranicznym stypendium nawet 2 lata - mówi Małgorzata Kryda.
Audio
  • Jeden Erazmus to za mało. Sprawdź jak wykorzystać kapitał mobilności i wyjechać na zagraniczne studia (Czwórka/Studenci w świat wzięci)
Program Erasmus pozwala studentom zdobywać wiedzę na uczelniach na całym świecie. Uczestnicy twierdzą, że to szkoła zdobywania życiowej mądrości i przyjaciół na całe życie
Program Erasmus pozwala studentom zdobywać wiedzę na uczelniach na całym świecie. Uczestnicy twierdzą, że to szkoła zdobywania życiowej mądrości i przyjaciół na całe życie Foto: Glow Images/East News

Gość Czwórki wykorzystała swój kapitał mobilności na studia w Lizbonie i Lille. – Takie wyjazdy bardzo wciągają, dlatego, ci, którzy jednego Erasmusa mają już za sobą, chcą powtórzyć to niesamowite doświadczenie stykania się z innymi kulturami i poznawania nowych miejsc – tłumaczy Kryda.

W Warszawie Małgorzata Kryda studiuje na Uniwersytecie Warszawskim. – Jako gdańszczanka chciałam wyjechać na Erasmusa tam, gdzie jest woda. Wybór padł na Lizbonę, która leży nad rzeką i blisko oceanu – wyjaśnia. – Do Lille pojechałam ze względu na język francuski.

Gość audycji opowiadała o tym, jak wygląda życie w portugalskim akademiku, co jest ulubioną rozrywką studentów we Francji i ile kosztuje wyjazd na podwójnego Erasmusa.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Małgorzata Kryda (stypendystka Erasmusa, studentka UW)

Data emisji: 23.06.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/kd

Czytaj także

Studia w Danii - ekologia i współpraca z biznesem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 10:00
Duńscy studenci jeżdżą na rowerach i segregują śmieci. Podczas zajęć ściśle współpracują z firmami i przygotowują dla nich biznesplany.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Chinach - duży tłok, mało emocji

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 10:40
- W Kantonie studiuje się w stylu chińskim - mówi Jan Jakub Kowalczyk. - Obcokrajowcy mają tryb indywidualny, miejscowi studenci wręcz odwrotnie.
rozwiń zwiń