Studia w Londynie. "By się tam znaleźć, wystarczy chcieć"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 10:00
Miejsce w 1. rzędzie podczas London Fashion Week? Oto, co może Ci się przytrafić podczas praktyk studenckich w Londynie.
Audio
  • O życiu polskich studentów w Londynie, o nauce, ale także przygodach i zabawie, a także o tym, jak postrzegają nas Brytyjczycy, mówi Magdalena Cierniewska (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Studia w Londynie to - oprócz nauki - zwiedzanie i dobra zabawa
Studia w Londynie to - oprócz nauki - zwiedzanie i dobra zabawaFoto: Glow Images/East News

Jak przyznaje Magda Cierniewska, studentka ekonomii i uczestniczka programu Erasmus+, by wyjechać na praktyki studenckie do Londynu trzeba… bardzo chcieć, bo sposobów na to, by się tam znaleźć jest wiele. - Sama miałam dwie opcje, by znaleźć takie praktyki: przez stronę uczelni albo na własną rękę - wspomina Cierniewska. Rozmowę kwalifikacyjną odbyła przez internet i na dwa miesiące znalazła się w Londynie. W Czwórce wspominała m.in., jak udało jej się znaleźć w pierwszym rzędzie podczas prestiżowej imprezy London Fashion Week. - Miałam szczęście, bo moja promotorka była właścicielką magazynu o modzie i wręczyła mi kilka zaproszeń - wspomina studentka.

Cierniewska tłumaczyła także, jak wygląda "od kuchni" życie polskiej studentki w Londynie i jak utrzymać się w tym mieście, a nawet dostać intratne oferty pracy. Dowiedzieliśmy się także m.in., jak zdobyć unijne dofinansowanie do praktyk studenckich i co ono pokrywa. Z Brytyjczykami mieszkającymi w Polsce rozmawialiśmy zaś o tym, jak wygląda ich życie studenckie w naszym kraju.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Magdalena Cierniewska (studentka ekonomii na Akademii im. Leona Koźmińskiego, była stypendystka programu Erasmus+ w Londynie)

Data emisji: 2.03.2016

Godzina emisji: 19.00

kd/kul

Czytaj także

Katarzyna Kornet laureatką konkursu EDUinspiracje-Media

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 10:30
Dziennikarka Czwórki, prowadząca audycję "Studenci w świat wzięci", została laureatką konkursu EDUinspiracje-Media, który organizują Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Narodowa Agencja Programu Erasmus+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia po turecku. "Jak jest śnieg, nie ma zajęć"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 12:00
- Studiowałem rachunkowość i finanse na Marmara University, a najwięcej radości sprawiły mi zajęcia z języka tureckiego - mówi Robert Szklarz, który właśnie wrócił z Turcji. - Kobieta, która je prowadziła, pokazała mi, że język jest zwierciadłem kultury.
rozwiń zwiń