Współczesne wesele. Gwiezdne wojny kontra James Bond

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 12:00
- Rosół o północy i schabowy odchodzą do lamusa - przekonuje Marta Koszarek, ekspertka mody ślubnej. - W tym dniu chodzi dziś o to, by spełniać najdziwniejsze nawet marzenia.
Audio
  • Ślub pod wodą i wesele w stylu "Gwiezdnych wojen"? - rozmowa z Marą Koszarek (Czwórka/Tędy po trendy)
Współczesne wesela mają niewiele wspólnego z tradycyjną zabawą
Współczesne wesela mają niewiele wspólnego z tradycyjną zabawąFoto: Glow Images/East News

Współczesne wesela to najczęściej imprezy tematyczne: pojawiają się na nich wojownicy z "Gwiezdnych wojen", albo James Bond i jego kobiety. Modne są też śluby w stylu żeglarskim, a nawet... pod wodą.

Dlaczego tradycyjne weselne schematy powoli stają się passé? To za sprawą przesunięcia granicy wiekowej państwa "młodych". - Ludzie ci z reguły są już "ustawieni" zawodowo, często po trzydziestce, więc sami fundują sobie wesela i robią je tak, jak chcą - mówi Koszarek.

Okazuje się, że w Polsce wcale nie jest łatwo przeprowadzić oryginalny ślub w plenerze, bo awangardy w tym najważniejszym dniu w życiu nie przewidział ustawodawca. Co nam wolno, a czego nie i jak sprawić, by mężczyzna wpadł w "ślubny szał"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Martą Koszarek, redaktorką magazynu "Wedding".

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy
Prowadzili: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Gość: Marta Koszarek, dziennikarka, ekspertka mody ślubnej

Data emisji: 15.11.2014
Godzina emisji: 9.00

(kd/asz)

Czytaj także

Fashion truck, czyli butik mobilny

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 10:00
Po food truckach przyszła moda na fashion trucki. Teraz oprócz hamburgerów i frytek możemy delektować się modą na kółkach. - Modowe ciężarówki pełnią nie tylko funkcję butików, ale są także miejscem, gdzie można przyjść i pogadać - opowiada blogerka Harel. - W gigantycznej galerii handlowej nie ma mowy o takiej atmosferze. Ani o takim asortymencie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eko moda - chwilowy trend czy stała tendencja?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 14:00
Brytyjska projektantka Suzanne Lee hoduje materiał z zielonej herbaty, drożdży, cukru i garstki bakterii, z których po kilku tygodniach tworzy się organiczna tkanina. Lee "szyje" z niego bluzki, kurtki, kimona, a w zasadzie rzeźbi je, kiedy materiał jest jeszcze mokry i plastyczny. - Projekt jest ciekawy, ale trudno mu wróżyć szansę na wielki sukces - powiedziała Anna Pięta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Greckie śniadanie? Najczęściej w aucie!

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 11:00
Na spokojnie, bez pośpiechu i w rodzinnym gronie. Jeśli tak wyobrażaliście sobie typowe śniadanie w Grecji, jesteście w olbrzymim błędzie!
rozwiń zwiń