Rojo, Karolek i ich przepis na sukces w internecie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2015 14:15
Popularni youtuberzy Rojo i Karolek pojawili się na imprezie Stars4Fans. Nasz reporter zapytał ich o to, jak stworzyć kanał, który będzie miał wysoką oglądalność.
Audio
  • Rojo i Karolek radzą, jak osiągnąć sukces w internecie (Tędy po trendy/Czwórka)
Youtuberzy to ludzie, którzy łączą pracę z pasją
Youtuberzy to ludzie, którzy łączą pracę z pasjąFoto: Pixabay/StockSnap/dom. publiczna

Rojo, czyli Patryk Rojewski, jest "ludologiem", socjologiem oraz zapalonym graczem komputerowym. Karolek pisze o sobie: "zwykły gościu ze Śląska z niezwykłym podejściem do komentowania gier; twórca kanału gamingowego pomieszanego z dobrym humorem i elementami satyry". Youtuberzy przyznają, że aby odnieść sukces w sieci, trzeba być przede wszystkim konsekwentnym i autentycznym.

- Musimy mieć pomysł na siebie i wizję naszego kanału: co chcemy powiedzieć, w jaki sposób to ograć. Dużo czasu poświęca się na obróbkę materiału. Niektórzy lubią nagrywać, ale nie lubią montować i cedują to na kogoś innego. Widza nie oszukasz, on zawsze wie, kiedy ściemniasz - mówił Rojo.

Z kolei Karolek radził, w jaki sposób przyciągać widzów i którzy youtuberzy zagraniczni najbardziej go inspirują. Wyjaśniał też, jakie tematy są zbyt kontrowersyjne, by mogły zaistnieć na polskich vlogach.

***

Przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 24.10.2015

Godzina emisji: 10.00

Materiał wyemitowano w audycji Tędy po trendy.

mg/ag

Czytaj także

Youtuber Dem3000 nie powie wam, jak żyć

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 15:00
Jakub Dębski ocenia filmy i smaki chipsów oraz przerabia kreskówki. - Ale nie mówię już internautom, jak mają żyć. Okazało się, że im bardziej ja to ogarniam, tym bardziej stwierdzam, że to nie są dobre rzeczy dla innych - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stars4Fans. Youtuberzy łączą się z fanami

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 12:00
2,5 tyś. metrów kwadratowych i największe gwiazdy polskiego YouTube’a. 17 października w Poznaniu startuje Stars4Fans. Ambasador imprezy Blowek zdradza nam kulisy tegorocznej edycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bloger Turpat wie, czego"gimby nie znajo"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2015 12:00
Na swoim kanale z nostalgią wspomina filmy, zespoły, reklamy i kultowe postacie, które w swoim czasie budziły wielkie emocje. - Koncentruję się na latach 90. Gimnazjaliści niewiele kojarzą z tego okresu - mówi Turpat.
rozwiń zwiń