Hołd dla Republiki. "Biała flaga" Hani i Dobrawy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2015 13:00
- Geniusz muzyczny Grzegorza Ciechowskiego pozwala wciąż odkrywać jego twórczość na nowo - Hania Raniszewska i Dobrawa Czocher – mówią młode artystki, które zadebiutowały płytą "Biała flaga".
Audio
  • Muzyka Grzegorza Ciechowskiego zaaranżowana na fortepian i wiolonczelę. Oto płyta "Biała flaga" od Hani Rani i Dobrawy Czocher (Tędy po trendy/Czwórka)
Dobrawa Czocher gra na wiolonczeli, Hanna Raniszewska na fortepianie i to właśnie na brzmieniu tych instrumentów dziewczyny oparły swój album Biała flaga z klasycznymi aranżacjami najsłynniejszych utworów Grzegorza Ciechowskiego
Dobrawa Czocher gra na wiolonczeli, Hanna Raniszewska na fortepianie i to właśnie na brzmieniu tych instrumentów dziewczyny oparły swój album "Biała flaga" z klasycznymi aranżacjami najsłynniejszych utworów Grzegorza CiechowskiegoFoto: mat. promocyjne

Wszystko zaczęło się od festiwalu "In Memoriam" w Tczewie poświęconego twórczości Grzegorza Ciechowskiego. - Nasza pierwsza próba odbyła się w moim domu, przy takim małym pianinie. To był tak potężny zastrzyk i energii, i emocji, że jeszcze przed pierwszym koncertem wiedziałyśmy, że będziemy dalej to robić - wspominają goście Czwórki.

W studiu Hania Raniszewska i Dobrawa Czocher dzielą się obowiązkami i wzajemnie dopełniają. - Ja mam talent do przerabiania cudzych rzeczy, Dobrawa natomiast jest to w stanie zagrać bezbłędnie już za pierwszym razem - mówi Hania.

Młode artystki oprócz utworów Grzegorza Ciechowskiego mają w repertuarze kompozycje własne. Nam zdradzają swoje plany na przyszłość i mówią, czego na pewno nie można nauczyć się w szkole muzycznej.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzący: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Goście: Dobrawa Czocher, Hanna Raniszewska (artystki, instrumentalistki)

Data emisji: 29.11.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/mm

Czytaj także

Kasia Bujakiewicz o miłości do... Czwórkowej muzyki!

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2015 12:40
Piękny i Bestia, czyli Adam Boguta i Janek Kruczkowski, wybrali się na premierę filmu "Listy do M. 2" i namówili aktorów na zwierzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dereń, Krautwurst i muzyczna pocztówka z Rio

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 14:50
- "Something Special" to muzyczna pocztówka z Rio - opowiadają muzycy. - To nasz pierwszy numer nagrany w duecie, który idealnie oddaje klimat tego miasta.
rozwiń zwiń