Youtuberzy Fiedorczuk i Kempa krytycznie o YouTube

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 14:00
Wojtek Fiedorczuk i Michał Kempa są stand-uperami oraz twórcami youtube'owego kanału "Niepewne Sytuacje". - Śmiejemy się po psortu z głupoty. Wolimy robić głupków z siebie, niż z innych - mówią.
Audio
  • Wojtek Fiedorczuk i Michał Kempa o swoim kanale "Niepewne Sytuacje" (Tędy po trendy/Czwórka)
- Na większości komediowych kanałów na  YouTube wszystko jest grubo ciosane, prostackie, a to, co uderza, to okropne aktorstwo - mówią twórcy Niepewnych Sytuacji
- Na większości komediowych kanałów na YouTube wszystko jest grubo ciosane, prostackie, a to, co uderza, to okropne aktorstwo - mówią twórcy "Niepewnych Sytuacji"Foto: Czwórka

Youtuberzy przyznają, że nie podoba im się to, co dzieje się w polskim internecie. - Kiedyś YouTube był znany z tego, że ktoś nagra ciocię na imieninach, która mówi coś śmiesznego i staje się to wiralem. I to jest naturalne. Natomiast ostatnio powstał "YouTube youtuberski", czyli materiały tworzone specjalnie z myślą o internecie, bardzo sformatowane - mówią Fiedorczuk i Kempa. Dodają też, ze sami mają problem z tym, że zaliczani są do profesjonalnych twórców youtube'owych.

Twórcy "Niepewnych Sytuacji" wyjaśniają też, kogo śmieszy ich humor i opowiadają, na czym polega ich "dyżur ogólny" oraz w jaki sposób pomagają innym ludziom.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzący: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Goście: Wojtek Fiedorczuk i Michał Kempa (twórcy kanału "Niepewne Sytuacje")

Data emisji: 17.01.2016

Godzina emisji: 10.00

mg/mc

Czytaj także

"The Uwaga Pies". Vlogerzy z dobrym smakiem

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 14:00
- Polacy zajadają się sushi, Japończycy testują nasz dżem i ogórki - opowiada Kasia Męcińska, która razem z Krzysztofem Gonciarzem prowadzi popularnego daily vloga "The Uwaga Pies" o życiu w Tokio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Brak ironii" - z dystansem o polskiej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 16:15
Michał Stalmaski jest bezkompromisowym obserwatorem codzienności. Z tego, co podsłucha i podejrzy, rodzą się krótkie hasła publikowane na fanpage'u "brak ironii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórcy kanału "Ponki". Z korporacji na wielki ekran

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2016 13:00
- Piszę scenariusze do naszych filmów, to moja praca, ale na planie kreujemy wszystko wspólnie - mówił w Czwórce Grzegorz "Dakann" Barański z grupy Ponki, która podbija polski Youtube zabawnymi filmikami.
rozwiń zwiń