Kobieta w podróży. "Obrączka się przydaje"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 14:20
- Kobieta, która sama wyjeżdża do krajów mocno zakorzenionych w kulturze "macho" musi liczyć się z tym, że będzie nagabywana. To bywa uciążliwe - opowiada podróżniczka i blogerka Anita Demianowicz.
Audio
  • Jesteś kobietą i chcesz samotnie wyruszyć w podróż? Oto rady, które pomogą ci spełnić marzenie i wrócić bezpiecznie do domu (Tędy po trendy/Czwórka)
Kobieta samotnie podróżująca po Azji powinna m.in. zachowywać uprzejmy dystans i nie opowiadać pieprznych dowcipów
Kobieta samotnie podróżująca po Azji powinna m.in. zachowywać uprzejmy dystans i nie opowiadać "pieprznych" dowcipówFoto: Pixabay/Li_sy/dom. publiczna

Czytaj także
jedzenie owoce 1200.jpg
Food Think Tank. Żeby życie miało smak

Potwierdza to Dorota Chojnowska, która zwiedza świat pieszo i na bambusowym rowerze, ale jednocześnie tłumaczy, że nie jest trudno pozbyć się namolnego towarzysza. - W krajach islamskich wystarczy stanowcze "nie". W Ameryce Południowej moją bronią jest śmiech. Macho są bardzo wrażliwi na punkcie swojego "ja" i nie lubią być obiektem żartów - opowiada.

Zaproszone do studia podróżniczki tłumaczą też, dlaczego przed wyprawą warto się "zaobrączkować" i zdradzają, gdzie w Polsce spotykają się kobiety-podróżniczki. W audycji sprawdzamy też, czy media społecznościowe psują podróżniczą pasję.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzący: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Goście: Anita Demianowicz i Dorota Chojnowska (podróżniczki i blogerki)

Data emisji: 20.03.2016

Godzina emisji: 10.00

kul/pg

Czytaj także

Bieszczady. Poznaj je od najlepszej strony

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 17:00
- Ten rejon Polski zawsze zwiedzaj od gór w stronę zalewu nad Soliną. Możesz to robić pieszo albo rowerem kolejowym - zachęca Franciszek Bojańczyk z Biura Turystyki Kulturowej Kampania Środkowoeuropejska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Robert Gondek. Człowiek, który chce spojrzeć na Afrykę z góry

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 17:50
- Afrykańskie góry są stosunkowo mało uczęszczane. Po zdobyciu Kilimandżaro postanowiłem, że wejdę także na inne - wspomina Robert Gondek, twórca projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki".
rozwiń zwiń