Biblia Audio. "Robimy film bez obrazu"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 15:00
Najpopularniejsza książka w dziejach ludzkości doczeka się pierwszej w Polsce dźwiękowej adaptacji. - "Biblia Audio" nie będzie audiobookiem. Zakładamy, że nad projektem będzie pracować nawet 600 osób - mówią twórcy Krzysztof Czeczot i Maciej Budzich.
Audio
  • "Biblia Audio" - Krzysztof Czeczot i Maciej Budzich opowiadają o pomyśle udźwiękowienia Biblii (Tędy po trendy/Czwórka)
Krzysztof Czeczot pracował m.in. z Agnieszką Holland, Magdaleną Łazarkiewicz, Krzysztofem Krauze, Władysławem Pasikowskim i Maciejem Pieprzycą. Dziś należy do grona najciekawszych młodych twórców słuchowisk
Krzysztof Czeczot pracował m.in. z Agnieszką Holland, Magdaleną Łazarkiewicz, Krzysztofem Krauze, Władysławem Pasikowskim i Maciejem Pieprzycą. Dziś należy do grona najciekawszych młodych twórców słuchowiskFoto: Aurelia Chmiel

Goście Czwórki przyznają, że w ten sposób chcą przywrócić Biblię do obszaru kultury. - Zależy nam, żeby każdy, kto będzie miał taką ochotę, mógł sprawdzić jakie historie kryją się w Piśmie Świętym - mówi reżyser Krzysztof Czeczot. - "Biblia Audio" ma być naszym dziedzictwem kulturowym. Punktem wyjścia do rozmów o współczesnym świecie.

Praca nad projektem trwa już od kilku tygodni, a sposób realizacji różni się od koncepcji zwykłego audiobooka. W audycji tłumaczymy, na czym polegają te różnice i zdradzamy, kogo usłyszymy w rolach głównych.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Goście: Krzysztof Czeczot (aktor, reżyser, dramaturg, producent), Maciej Budzich (bloger)

Data emisji: 5.06.2016

Godzina emisji: 10.10

kul/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pablopavo. "Deyna na głowie, Dylan na sercu"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 13:50
- Na biografię daję sobie jeszcze czas, wywiad-rzeka mnie nie interesował, zgodziłem się na "Dym", bo czegoś takiego jeszcze u nas nie było - opowiada Pablopavo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mali księgarze łączą się, inspirują, współpracują

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 14:05
- Miłość do książek, do czytelników, zakurzonych półek to coś co wyróżnia małe księgarnie kameralne - mówią księgarki, Karolina Krakowska i Ula Jankowska. - Zazwyczaj jest tam też miły księgarz, a jeśli nawet jest niemiły, to na pewno zna się na książkach.
rozwiń zwiń