Make Life Harder: jesteśmy ofiarami postironii

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 15:20
- Piszemy o wszystkim i o wszystkich. Jesteśmy komentatorami rzeczywistości w przestrzeni słowa pisanego i w tekście najbardziej się sprawdzamy - mówią twórcy "Make Life Harder".
Audio
  • Make Life Harder. Co nas żenuje, zawstydza lub śmieszy? (Tędy po trendy/Czwórka)
Make Life Harder wiedzą, że utrudnianie sobie życia, też może być sztuką - na zdj. z Aleksandrą Jasińską (po prawej) i Mateuszem Kulikiem (po lewej)
"Make Life Harder" wiedzą, że utrudnianie sobie życia, też może być sztuką - na zdj. z Aleksandrą Jasińską (po prawej) i Mateuszem Kulikiem (po lewej)Foto: Czwórka

Goście Czwórki przyznają, że podstawowym narzędziem ich komunikacji ze światem jest ironia. - Ten język jest nam bliski, w ten sposób porozumiewamy się na co dzień - mówią. - Wydaje nam się nawet, że jesteśmy ofiarami postironicznych czasów, w których już nikt z poważną miną nie przyzna, że słucha zespołu Bon Jovi - dodają.

Make Life Harder Przez długi czas dbaliśmy o anonimowość. Kiedy wreszcie zdecydowaliśmy się pokazać światu nasze twarze - nie dość, że nie staliśmy się rozpoznawali, to na dodatek nic na tym nie zarobiliśmy

Twórcy "Make Life Harder" wspominają także początki swojej działalności i oceniają polską scenę kabaretową. Tłumaczą też, dlaczego nie zostaną stand-up'erami i co znajdziemy w ich najnowszej książce. 

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Mateusz Kulik

Gość: Rafał Żabiński, Jakobe Mansztajn (blog "Make Life Harder")

Data emisji: 20.11.2016

Godzina emisji: 9.10

kul/bch

Czytaj także

"Wyrwane z kontekstu". Opiniotwórczy blog Joanny Pachli

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 11:50
Gościem Tędy po Trendy będzie Joanna Pachla, autorka bloga "Wyrwane z kontekstu", na którym pisze o życiu, kulturze i związkach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Manufaktura Radości". Jak odnaleźć w sobie dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 11:40
- Banały potrafią wskrzesić w nas dziecko. A to jest niezbędne, żeby czuć się szczęśliwym - przekonuje autorka "Manufaktury Radości" - jednego z najlepszych blogów w Polsce.
rozwiń zwiń