Kuba Klawiter: internet daje mi pełną wolność

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 13:09
Jak przyznał, internet to jego drugi dom. - Świetnie czuję się w sieci. To miejsce, w którym zacząłem tworzyć, bo szukałem alternatywy dla telewizji - wspominał Kuba Klawiter w Czwórce.
Audio
  • Praca w sieci i telewizji, technologie i plany - rozmowa z Kubą Klawiterem (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Kuba Klawiter, prowadzący dziś programy telewizyjne, ale także vloga o tematyce technologicznej tłumaczył w Czwórce m.in., dlaczego jakiś czas temu chciał porzucić mały ekran dla filmów w sieci. - Jako prezenter nie miałem możliwości wybierania sprzętu, który chcę sprawdzać. Zawsze ktoś weryfikował moje wybory. W internecie zyskałem pełną wolność, dzięki której dziś w telewizji także mogę pozwolić sobie na to, co chcę robić - mówił. Jak potwierdził, polski rynek internetowych kanałów technologicznych wciąż jeszcze jest jednak znacznie słabszy np. od amerykańskiego. - To nie kwestia jakości i poziomu filmów, ale ich zasięgu. Wciąż za mało jest subskrybentów, mamy też mniejszy dostęp do gadżetów - mówił gość Czwórki.

Jak Kuba Klawiter oceniał środowisko blogerów i vlogerów, związanych z nowymi technologiami? Dlaczego lepiej nie angażować się w bliskie relacje z autorami "konkurencyjnych" kanałów w sieci i dlaczego kanał internetowy w Polsce lepiej prowadzić po angielsku?

Kuba Klawiter w studiu Czwórki/fot. M. Kulik Kuba Klawiter w studiu Czwórki/fot. M. Kulik

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Kuba Klawiter (prezenter telewizyjny, vloger)

Data emisji: 10.04.2017

Godzina emisji: 8.10

kd/kul


Czytaj także

Generator Frajdy: zabawki już nie są dla mnie tabu

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 11:31
- W mojej twórczości jest dużo fascynacji kiczem. Zajmuję się szeroko pojętym humorem - opisywał to, co dzieje się na jego kanale YT Bartek Sitek, czyli Generator Frajdy. - To ciekawe, jak dużo osób lubi oglądać faceta, który bawi się zabawkami na wizji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nasze prywatne dane to waluta [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 16:52
A w audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" na temat dzielenia się danymi w sieci rozmawiamy z Karoliną Małagocką, ekspertką do spraw prywatności.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zapytam inaczej. "Inny wymiar rozmów z gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:10
- Mówi się, że internet daje mnóstwo możliwości i każdy może mieć w sieci 15 minut sławy, ale konkurencja jest olbrzymia i coraz trudniej jest dobrze się "sprzedać" - mówi Paulina Drela, autorka kanału "Zapytam inaczej".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Internet bez obrażania i hejtu według Groovskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 14:57
- Kiedyś prowadząc kanał na YouTubie trzeba było się starać. Autorzy mieli swoje treści. Na tym się nie zarabiało, a była to bardziej zajawka. Teraz to poszło w całkiem inną stronę, a na YouTubie można zarobić duże pieniądze - mówi w Czwórce YouTuber i vloger Paweł Murawski, znany także jako Groovski.
rozwiń zwiń