"Zawsze jest dobry czas na psychoedukację"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 14:00
- Pandemia to dobry moment, by zastanowić się nad sobą i swoim życiem, by przyjrzeć się sobie i znów zacząć być czujnym - mówiły Julia Bilarzewska i Julia Neter, autorki kanału Youtube "Psychoklasy".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Drazen Zigic

Zawsze warto poszerzać swoją wiedzę z dziedziny psychologii, poznawać siebie. A pandemia to szczególnie dobry czas, by o zrobić. J. Bilarzewska i J Neter  

Julia Bilarzewska i Julia Neter stworzyły w sieci videobloga, który swoją premierę miał 1 września. - To był dobry moment, wystartowałyśmy wraz z początkiem roku szkolnego - mówiły Julia Bilarzewska i Julia Neter, autorki kanału Youtube "Psychoklasy".

Posłuchaj
14:17 2020_11_15-10-09-35_PR4_TpT.mp3 Julia Bilarzewska i Julia Neter o swoim kanale "Psychoklasy"i edukacji psychologicznej przez internet (Tędy po trendy/Czwórka) 

Celem jest to, by każdy mógł rozwijać się i poznawać siebie w swoim tempie. - Dzięki temu, że filmy umieszczane w internecie już w nim pozostają, to taki swoisty indywidualny tok nauczania - mówiły w rozmowie z Czwórką.

Posłuchaj także:

W programie Julia Bilarzewska i Julia Neter tłumaczyły także m.in., czym są tzw. harlequiny psychologiczne. - To taka literatura parapsychologiczna, zwana też pop-psychologią. Tego typu książek, których autorzy tłumaczą nam jak żyć, jak być szczęśliwymi, jest dziś bardzo wiele. Jednak wiedza w nich zawarta ze reguły nie ma potwierdzenia w prawdziwej nauce. Niestety, osobom bez wykształcenia kierunkowego ciężko będzie rozróżnić naprawdę rzetelny podręcznik, od "harlequina"- tłumaczyły goście Czwórki. 

szczęście wolność kobieta 1200.jpg
Jak posprzątać swoje życie? "Zacznij od refleksji"

Czytaj także:

Dlatego, jak podkreślały, w psychologii bardzo ważne jest przygotowanie merytoryczne. - Weryfikowanie źródeł to dobra i mądra praktyka, którą należy stosować. Warto też nauczyć się krytycznego myślenia, dowiedzieć, w jaki sposób oszukuje nas własny mózg, uniemożliwiając nam dotarcie do właściwych wniosków - mówiły goście Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Aleksandra Jasińska-Klimaszewska

Gość:  Julia Bilarzewska i Julia Neter (psycholodzy, autorki kanału Youtube "Psychoklasy")

Data emisji: 15.11.2020

Godzina emisji: 10.15

kd

Czytaj także

AJZA: pomagając innym promujemy dobro

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 12:20
Youtuber Hi_5, wraz z kolegami z projektu AJZA rozdał 300 par butów osobom bezdomnym. - Pozytywny odbiór naszej akcji napędził nas do działania - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak posprzątać swoje życie? "Zacznij od refleksji"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 07:59
- W trudnych aktualnie czasach rozwój duchowy jest nam szczególnie potrzebny - twierdzą Sylwia Sikorska, Honorata Lubiszewska prowadzące podcast "Wysokie wibracje". - Warto zwrócić się ku sobie, poszukać relacji z samym sobą, przyznać się do życiowego "bałaganu" i zacząć go sprzątać.
rozwiń zwiń