Jak posprzątać swoje życie? "Zacznij od refleksji"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 07:59
- W trudnych aktualnie czasach rozwój duchowy jest nam szczególnie potrzebny - twierdzą Sylwia Sikorska, Honorata Lubiszewska prowadzące podcast "Wysokie wibracje". - Warto zwrócić się ku sobie, poszukać relacji z samym sobą, przyznać się do życiowego "bałaganu" i zacząć go sprzątać.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/oatawa

jan mela 1200.jpg
Jan Mela: w życiu ważne jest, by mieć dokąd wracać

- Czas, w którym żyjemy wzmaga możliwość i potrzebę skierowania się do wewnątrz własnego ducha. Bo to, co dzieje się na zewnątrz pokazuje tak naprawdę to, jak wygląda nasze wnętrze  - mówią goście Czwórki. Dlatego Sylwia Sikorska i Honorata Lubiszewska w swoim podcaście starają się "ludzkim językiem" opowiadać o zagadnieniach natury duchowej. - Tłumaczymy to w prosty i przystępny sposób - mówiły. - Pracując wcześniej z setkami osób nad sprzedażą online zauważyłyśmy, że głównym powodem, dla którego ludzie mają problemy w życiu zawodowym, jest bałagan, który mają w sobie i sferze osobistej - tłumaczyły. Jak mówiły, uciekanie od emocji i wypieranie przeżyć, których doświadczyliśmy, skutkuje brakiem rozwoju zawodowego - Problemy prywatne odbijają niczym zwierciadło w posunięciach zawodowych - podkreślały.

Marek Kamiński 1200 F
"Jestem zmianą" - filozofia życia według Marka Kamińskiego
Posłuchaj
24:11 2020_11_01-10-06-42_PR4 TpT.mp3 "Postaw na rozwój duchowy"- rozmowa z Sylwią Sikorską i Honoratą Lubiszewską (Tędy po trendy/Czwórka) 

Zdaniem gości Czwórki pierwszym krokiem do zmian jest dostrzeżenie bałaganu we własnym życiu. - Warto przyjąć to, co się już stworzyło i na tej podstawie budować coś nowego - mówiły Sylwia Sikorska i Honorata Lubiszewska. - Od tego momentu dopiero można wyjść dalej, tworzyć nową jakość. Uzdrawiając jednocześnie to, co było naszym dotychczasowym bałaganem. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest przyznanie się przed sobą, że to, co dzieje się wokół nas to wyłącznie nasza "zasługa" i wzięcie za to odpowiedzialności.

Czytaj także:


Sylwia Sikorska, Honorata Lubiszewska/fot. Patryk Twaroog Sylwia Sikorska, Honorata Lubiszewska/fot. Patryk Twaroog

Porządki w życiu można zacząć metodą "małych kroczków", czyli - od prawdziwych rządków we własnym otoczeniu, na przykład mieszkaniu. Jednak w perspektywie czasu, zdaniem gości Czwórki istotne jest "zatrzymanie się w ciszy", skupienie się na bliskości ze sobą i poczucie swojego ciała. - Wówczas dostrzeżemy własne wibracje, zrozumiemy, skąd biorą się trudne emocje i zaczniemy z nimi pracować - mówiły w rozmowie z Czwórką. - Nie walczmy z nimi, tylko zastąpmy je miłością. Złe emocje same zamienią się w pozytywne, wysokie wibracje. 

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Ola Jasińska - Klimaszewska

Gość: Sylwia Sikorska, Honorata Lubiszewska (marka "Embrace Your Life", prowadzące podcast "Wysokie wibracje", inwestują w rynek nieruchomości, zajmują się też zwiększaniem sprzedaży online)

Data emisji: 01.01.2020

Godzina emisji: 10.15

kd

Czytaj także

Co najbardziej uszczęśliwia kobiety?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:04
Polki najbardziej zadowolone są ze swojej sytuacji rodzinnej i stanu zdrowia - wynika z badań przeprowadzonych przez Kantar TNS. Jednak niemal połowa z nich nie jest zadowolona ze swojego ciała, część także czuje wyrzuty sumienia m.in. po złamaniu diety.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiety na straży porządku. Służba to pasja

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 15:00
- Do naszych zadań należy nie tylko osobista ochrona VIP-ów, ale też cała otoczka, której nie widać, czyli logistyka, zabezpieczanie informatyczne i pirotechniczne - tłumaczyła w Czwórce Roksana Badach, jedna z najmłodszych pracowniczek Biura Ochrony Rządu.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Manufaktura Radości. Pomiędzy hygge, lagom i ikigai

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 15:20
- Trochę hygge, trochę lagom, trochę ikigai - taka jest moja "Manufaktura Radości" - opowiada Małgosia Dawid-Mróz - blogerka, pisarka i zdobywczyni prestiżowego wyróżnienia w konkursie "Blog Roku".
rozwiń zwiń