Zacznij niedzielę z najnowszymi trendami i muzyką z Kuby

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 12:07
Leniwy, niedzielny poranek warto spędzić z audycją "Tędy po trendy" - wraz z Olą Jasińską zerknąć do internetu, przepytać Mateusza Holaka z internetowych sentencji i ruszyć na muzyczną Kubę lat 50. ubiegłego wieku. 
Hawana, Kuba
Hawana, KubaFoto: Anton_Ivanov/Shutterstock

Audycja "Tędy po trendy" rozpoczyna "Poranny kącik duchowy". Popularne sentencje i cytaty internetowe interpretują - w tym cyklu Czwórki - ludzie ze świata kultury i rozrywki: artyści, muzycy, aktorzy. Tym razem spotkamy się z muzykiem Mateuszem Holakiem.

Nie zabraknie też cyklu "Suntrack". Tym razem zapraszamy słuchaczy na gorącą Kubę lat 50., gdzie wśród latynoskich rytmów będziemy odkrywać to, o czym na co dzień śpiewali kubańczycy oraz jakie gatunki muzyczne mieszały się z tymi tradycyjnymi.

Dowiemy się również, co wspólnego ma Shakira z filmem "Dirty Dancing 2". Czy w prequelu kultowego filmu o konkursie tańca zobaczymy Patricka Swayze? Czy dziś można na Kubie znaleźć kluby z muzyką podobnej do tej, którą słyszymy w filmie? 

W audycji spotkamy się też z twórcą internetowym. Naszym gościem będzie Andrzej Tucholski i jego internetowa działalność w serwisie YouTube, podcasty i komiks na Instagramie. Andrzej jest psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą. Zajmuje się wysokosprawczością i samostanowieniem. 

 

***

Na audycję Tędy po trendy zapraszamy w niedzielę (24.09) po godz. 10.05. Program poprowadzi Ola Jasińska.

pj

Czytaj także

Klikasz i masz. Archiwum Pearl Jam w sieci

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 15:20
Trzy dekady na scenie zobowiązują. Zespół Pearl Jam, wzorem kolegów z Radiohead, udostępnił internetowe archiwum własnej twórczości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncertowe życie. Dlaczego miłośnicy wydarzeń muzycznych są szczęśliwsi?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 12:45
Badanie przeprowadzone przez australijskich uczonych dowodzi, że udział w koncertach ma wpływ na lepsze samopoczucie i zadowolenie z życia. Ich wnioski potwierdzają także inni naukowcy.
rozwiń zwiń