Prostota, która porządkuje chaos. Rysunki Mrs. Minimal Line

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2023 13:00
Klaudia Rzewuska tworzy grafiki inspirowane naturą, podróżami, kobiecym ciałem oraz miłością. Historie zamyka w prostych formach, żeby każdy obiorca mógł dopisać do nich własny rozdział.
Dziennikarka Ola Jasińska i gość audycji Klaudia Rzewuska.
Dziennikarka Ola Jasińska i gość audycji Klaudia Rzewuska. Foto: Czwórka

- Rysowałam od dziecka, ale pierwszy rozdział tej opowieści zaczęłam "pisać", kiedy na świecie pojawiła się moja córka Zuzia. To dzięki niej zaczęłam pokazywać swoje prace - opowiada gość Czwórki. - Zuzia urodziła się bez prawego ucha więc przed nami były zabiegi i operacje, dzięki którym mogłaby odzyskać słuch i nauczyć się mówić. Wydawało mi się, że to będzie proste. Że trzeba zrobić operację plastyczną i już. Ale ponieważ słuch jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka, okazało się, że proces "dochodzenia do zdrowia" będzie długi, wieloetapowy i bardzo kosztowny. 

Żeby zebrać potrzebne na ten cel pieniądze, Klaudia Rzewuska jako Mrs. Minimal Line zaczęła wrzucać swoje prace do sieci. Pierwszym rysunkiem był bocian, który w chuście trzyma dziecko. Potem pojawiły się kolejne. - Przez długi czas wydawało mi się, że ludzie kupują je z litości, w ogóle nie myślałam o tym, że mogą one mieć wartość artystyczną - wspomina.

Minimalizm w twórczości gościa Czwórki dostarcza odbiorcy maksimum emocji. - Rysuję po to, żeby zachęcić widza do opowiedzenia własnej historii. Zostawiam prace w mediach społecznościowych właściwie bez komentarza. Potem dowiaduje się od ludzi, w jaki sposób je odebrali - opowiada. - Żadna interpretacja nie jest dla nie zła. Bo wydaje mi się, że właśnie o to chodzi w sztuce.

Sprawdź też:

- Od zawsze dobrze czułam się w stylu linearny. Lubię rysować cienkopisem, nie stosuję światłocienia. Nie lubię natomiast tworzyć czegoś, co zajmuje mi dużo czasu. Obraz, który maluję 10 godzin, w pewnym momencie zaczyna mnie męczyć - przyznaje rozmówczyni Oli Jasińskiej. - Relaksuje mnie gra brył, szybkie pociągnięcia tuszem. Inspiruje mnie sztuka modernizmu i prostota, która porządkuje codzienny chaos

Posłuchaj
21:12 CZWÓRKA Tedy po trendy - minimal line 26^.02.2023.mp3 Rozmowa z Kaludią Rzewuską (Tędy po trendy/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Klaudia Rzewuska (blogerka, Mrs. Minimal Line)

Data emisji: 26.02.2023

Godzina emisji: 10.15

kul

Czytaj także

SoulCollage - jak podążać za potrzebami duszy i rozwijać intuicję?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 13:21
W świecie pełnym bodźców i pośpiechu coraz bardziej żyjemy ""na zewnątrz". - Informacje pozyskiwane z naszego wnętrza i intuicji są tak samo wartościowe do poznawania świata, jak te pozyskiwane ze świata zewnętrznego - przekonuje w Czwórce Karolina Barwicz, ceryfikowana facylitatorka SoulCollage.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filip Cembala" "lowizm" to filozofia życzliwości

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 14:00
- Życzliwość można wytrenować, ale wolę używać słowa "podlewać". Trzeba jednak zacząć od nawiązania kontaktu ze sobą. Od zadzwonienia do swojej "osobnej osoby" - mówi antymentor, "incluencer" i twórca "lowizmu" Filip Cembala. 
rozwiń zwiń