Nieprzeciętni 2023. Iluzjonista Y: w naszej nieprzeciętności nikt nas nie podrobi

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 15:00
Wystartował Czwórkowy Plebiscyt Nieprzeciętni. W oczekiwaniu na zgłoszenia do tegorocznej edycji spotykamy się z osobami, które można uznać za nieprzeciętnych. Z całą pewnością należy do nich iluzjonista Y, który zasiada w jury Plebiscytu. 
Y w studiu Czwórki
Y w studiu CzwórkiFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Y to polski Magik Gwiazd, nowoczesny iluzjonista, mentalista, autor książki "13 kroków by stać się magicznym". Szerszej publiczności dał się poznać jako półfinalista programu typu talent show. W 2013 roku założył na YouTubie kanał Magic of Y, który ma prawie milion stałych widzów i ponad 120 milionów odsłon. 

- Można powiedzieć, że jestem youtubowym dinozaurem, cały czas robię swoje - przyznaje Y w rozmowie z Mateuszem Kulikiem. - Dziś zmieniają się strategie, ludzie gloryfikują modę, ale ona jest ulotna. Jeśli zaś ma się pomysł na siebie, to można go konsekwentnie realizować niezależnie od mody. Zawsze pytam czy nie lepiej, zamiast podążać za trendami, tworzyć je samemu - dodaje. 

Gość Czwórki zwraca uwagę, że gdy robimy coś zgodnego ze sobą, wartościowego, merytorycznego czy rozrywkowego, to zaczyna powstawać trend, tworzymy go. 

Zawodowo Y, obok iluzji, prowadzi agencję socialmediową. Dziś szczególnie skupia się na tym, by pokazywać, że za każdą firmą stoją ludzie tacy jak my. - To duży globalny trend, ja go promuję i wpisuję się w niego - mówi. -  Jeśli zaś chodzi o rzeczy rozrywkowe to ja tego nawet nie analizuję. Mam ochotę coś zrobić, to to robię. Jest w tym dużo spontaniczności. 

Współcześnie dużą konkurencją dla iluzjonistów jest postać Harry'ego Pottera. Y na swoich pokazach też wplata pewne zaklęcia ze znanej powieści. Z takiej zabawy chętnie korzysta, jednak konsekwentnie stroni od czarnej magii. - Zdarzają się propozycje, którym konsekwentnie odmawiam, czyli użycia moich umiejętności do złych celów - podkreśla. - Zawsze mówię, że zajmuję się tylko białą magią. 

Juror Nieprzeciętnych 2023

W tym roku Y znalazł się w jury Plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni - plebiscytu, który ma na celu zaprezentowanie młodych ludzi - do 35. roku życia, którzy w swojej pracy, środowisku, robią rzeczy niebanalne, ciekawe i mają nietypowe zainteresowania. 

- Dziś wielu próbuje być nieprzeciętnymi, jednak próba bycia nieprzeciętnym na siłę jest bez sensu, bo wtedy będziemy przeciętni w próbie nieprzeciętności - ocenia gość Mateusza Kulika. - Ważne jest by być sobą i robić to, co lubimy, na co mamy ochotę i pasję. Nikt nas wtedy nie podrobi. 

Y przygotowany jest na trudny wybór Nieprzeciętnego 2023 z grona wielu zgłoszeń. Zdradza, że stawia na ciężką pracę. - Uważam, że nieprzeciętni to ludzie, którzy są w stanie wykonać prace, których inni nie są w stanie wykonać - tłumaczy. - Ta ciężka praca jest niedoceniana. Niezależnie więc od branży, gdy będę widział zaangażowanie, trud, poświęcenie, niezależność od mód i trendów, to na to postawię. Taka osoba może odnieść sukces, taki plebiscyt może być dla niej trampoliną. 


Posłuchaj
18:07 czwórka tędy po trendy 02.04.2023.mp3 O nieprzeciętności i swojej pasji opowiada iluzjonista i mentalista Y (Tędy po trendy/Czwórka)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2023 <<<

Zobacz także: 

***

Od 20 marca do 16 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia kandydatów spośród rodziny i znajomych lub zgłosić się samemu. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18. a 35. rokiem życia. Zgłoszenie jest proste i zajmuje tylko kilka chwil.

Nieprzeciętni 2023 to plebiscyt skierowany do młodych ludzi, którzy robią coś ciekawego, mają niesamowitą pasję czy wyjątkowe umiejętności. To już kolejna odsłona naszej akcji. W ubiegłym roku tytuł Nieprzeciętnego trafił do Jakuba Tylmana - pedagoga, nauczyciela oraz inicjatora ogólnopolskiej kampanii społecznej "Szkoła bez zadań domowych", wcześniej laureatami byli m.in. Michał Brańka, zaangażowany w działalność fundacji "Czerwone Noski", pomagającej dzieciakom przetrwać trudne chwile w szpitalach, a także Radosław Rademenez Blonkowski, który jest muzykiem, MC, instruktorem breakingu i rekordzistą Polski w najdłuższym freestyle'u bez przerwy

POBIERZ:

Nieprzeciętni 2023 

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Gość: Y (iluzjonista, mentalista, juror plebiscytu Nieprzeciętni 2023)

Data emisji: 02.04.2023

Godzina emisji: 10.14

pj/kd/gs

Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023

Czytaj także

Magik Y: esencją magii jest pielęgnowanie tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 12:20
- Jestem jak Shrek, transformuję się i znikam jak Yeti. Uprawiam magię. Także w życiu prywatnym - opowiada Magik Y i czaruje. Nie tylko Beatę Kwiatkowską...
rozwiń zwiń