Bite dzieci biją. Przemoc to nie metoda wychowawcza!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 12:00
Bicie dzieci uczy, że silniejszy zawsze ma rację, a przemoc jest najlepszym sposobem rozwiązywania problemów.
Audio
  • Bite dzieci nie nauczą się szacunku dla drugiego człowieka - z psychologiem Mirosławą Kątna, przewodniczącą Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz Markiem Michalakiem, Rzecznikiem Praw Dziecka rozmawia Tomasz Kosiorek (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Znęcała się psychicznie nad trzyletnim dzieckiem
Znęcała się psychicznie nad trzyletnim dzieckiemFoto: Glow Images/ East News

Choć kampanie społeczne z udziałem psychologów, ekspertów oraz ludzi kultury i sztuki przekonują, że bicie dzieci jest złe, 60% Polaków nadal uważa, że klaps to najskuteczniejsze narzędzie wychowywania. - Dziecko należy wychowywać w systemie nagród i kar, dlatego mówimy nie o bezstresowym tylko bezprzemocowych modelu wychowawczym - tłumaczyła Mirosława Kątna, przewodnicząca  Komitetu Ochrony Praw Dziecka. - Klaps nie dyscyplinuje, tylko wpaja złe nawyki.

Czytaj także: Obsesja odchudzania, czyli jak zniczczyć swoje życie >>>

I o tym właśnie mówi najnowsza kampania zorganizowana przez Rzecznika Praw Dziecka pod hasłem "Bicie dzieci uczy tylko złych rzeczy".

- Prawa człowieka rozpoczynają się od praw dziecka - przypomniał Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. I dodał, że uderzenie dziecka to uderzenie człowieka.

Jak regulacje prawne dotyczące bicia dzieci wyglądają w innych częściach świata oraz na czym polega mądre rodzicielstwo dowiesz się słuchając nagrania z "Trybu głośnomówiącego".

Prowadził : Tomasz Kosiorek

Goście: psycholog Mirosława Kątna, przewodnicząca  Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka

Tytuł audycji: Tryb Głośnomówiący

Data emisji: 3.11.2014

Godzina emisji : 20.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Masz sekrety? To może negatywnie odbić się na twoim zdrowiu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 10:00
- Tajemnica tajemnicy nie jest równa. Są takie, które mogą powodować problemy u osób, które są skryte i nie zwierzają się innym - uważa dr Anna Gabińska. - Jeśli coś ukrywamy, marnujemy na to dodatkową energię i żyjemy w ciągłym stresie, że prawda wyjdzie na jaw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aseksualność - czwarta orientacja, czy zaburzenie?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 10:51
- Aseksualni kwestię pożycia traktuje obojętnie - mówił w audycji "Tryb głośnomówiący" Marcin Borowski, psycholog i seksuolog. Czy problemy z libido należy leczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyć po stracie? "To nieprawda, że czas leczy rany"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 09:00
W życiu ciągle coś tracimy: czas, pieniądze, czasem miłość. Choć na naszej drodze pojawiają się wciąż nowi ludzi i nowe wyzwania, niektórych strat nie da się już nadrobić. Jak pogodzić się z tym i żyć dalej? - Każda niemal opowieść o stracie jest jednocześnie opowieścią o lęku i bezradności - mówi psychoterapeutka Anna Dodziuk.
rozwiń zwiń