Wiosna to dobry czas na życiową zmianę

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 10:00
Masz już dość swojej pracy? Męczą cię studia? A może masz poczucie, że warto zacząć ćwiczyć i zdrowo się odżywiać? Zmotywuj się do zmiany!
Audio
  • Jak zdecydować się na życiową zmianę? (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Nie bój się podążać za swoimi pragnieniami. Jeśli marzysz, by zmienić swoje życie, po prostu to zrób
Nie bój się podążać za swoimi pragnieniami. Jeśli marzysz, by zmienić swoje życie, po prostu to zrób!Foto: Glow Images/East News

Wiosną czujemy zwykle przypływ sił i większy optymizm. Dlatego warto właśnie w tym momencie zdecydować się na życiową rewolucję. Jeśli zmiany wynikają z naszych pragnień, na pewno wyjdą nam na dobre.

- To ważne, żeby w okresie zmiany wspierały nas bliskie osoby. Nie zawsze jednak będziemy mogli poradzić się rodziców, bo dla nich zmiana w życiu dzieci zawsze jest postrzegana jako ryzykowne posunięcie - podkreśla Anna Witkiewicz, coach specjalizujący się we wspieraniu kariery.

Gość Czwórki wyjaśnia, jak poradzić sobie z fałszywymi przyjaciółmi, którzy nie kibicują nam w życiowych zmianach, tylko próbują ściągnąć nas w dół, lecząc w ten sposób swoje kompleksy.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Tomasz Kosiorek

Gość: Anna Witkiewicz (coach)

Data emisji: 18.03.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/bch

Czytaj także

Trening interpersonalny. Zatrzymaj się na chwilę i zrozum siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 13:00
- W treningach interpersonalnych najważniejsze są nasze reakcje. Dzięki nim uczymy się, jak sami oceniamy konkretne sytuacje i jak inni reagują na nas - tłumaczy Jolanta Mieczkowska-Luto, psycholog, trenerka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wybieramy życiowych partnerów?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 10:47
Co decyduje o tym, że wchodzimy w związki? Wygląd, inteligencja, zainteresowania? Tak. Ale jest coś jeszcze - potrzeba zaspokojenia braków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przejść przez życiowy kryzys?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 10:00
Odejście bliskiej osoby, przeprowadzka, koniec studiów, utrata pracy - te wszystkie wydarzenia mogą spowodować życiowy kryzys. Jak sobie z nim radzić?
rozwiń zwiń