Gośka Zdziechowska: pomaganie zwierzętom daje niesamowite szczęście

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 12:30
Karmiła misie koala, całowały ją wilki, spędziła noc z gepardami, a podczas ostatniej podróży do Brazylii zaprzyjaźniła się z jaguarem - Małgorzata Zdziechowska nazywana jest polską doktor Dolittle.
Audio
  • Gośka Zdziechowska opowiada, jak opiekować się zwierzętami na całym świecie (Tryb głośnomówiący/Czwórka)
  • Rekordy w świecie zwierząt (Tryb głośnomówiący/Czwórka)
Gośka Zdziechowska podkreśla, że pomaganie zwierzętom wymaga specjalistycznej wiedzy i cierpliwości
Gośka Zdziechowska podkreśla, że pomaganie zwierzętom wymaga specjalistycznej wiedzy i cierpliwościFoto: http://swiatoczamigoski.blog.pl/

Jeździ po całym świecie, pomagając, jako wolontariuszka, potrzebującym zwierzętom. W rozmowie z Czwórką Zdziechowska podkreśla, ze jej praca, choć jest fascynująca, bywa niebezpieczna. - Trzeba znać mowę zwierząt i pamiętać, że dzikie zwierzę zawsze pozostanie dzikie - tłumaczyła podróżniczka i opowiadała o pewnej dziewczynce robiącej zdjęcia pandzie w ośrodku w Chinach. Wówczas zagrożenie było realne. - Najczęściej ludzie niestety sami się stawiają w sytuacjach niebezpiecznych, bo po prostu zapominają o podstawowych zasadach.

Zdziechowska opowiadała także m.in. o nielegalnym handlu zwierzętami w Brazylii i wspominała swoje przygody na szlakach całego świata. Zdradziła też, dlaczego jednym z jej ulubionych rekordów w świecie zwierząt jest… jezyk mrówkojada wielkiego, który ma 60 cm i czym jest "uścisk śmierci", dzięki któremu mrówkojad potrafi zabić nawet jaguara.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Gośka Zdziechowska (dziennikarka, podróżniczka, miłośniczka zwierząt)

Data audycji: 9.07.2015

Godzina audycji: 20.00

kd/mg

Czytaj także

Rademenes. Kot-pielęgniarz, którego pokochał świat

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 10:30
Kiedyś sam był ciężko chory, a jego właściciele planowali go uśpić. Kiedy weterynarze uratowali mu życie, Rademenes zaczął pomagać innym zwierzętom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekrety fotografa przyrody. "Tuż przed świtem niebo płonie"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 17:20
Fotografia przyrodnicza wymaga odpowiedniej wiedzy, starannych przygotowań i mnóstwa czasu spędzonego często w bardzo trudnych warunkach, np. w wodzie, na wietrze, czy w bagnie.
rozwiń zwiń