Kula śniegowa pozytywnych zmian - jak utoczyć lawinę?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 09:42
Twoje postanowienia na nowy rok na pewno się ziszczą! Musisz tylko podjąć konkretne kroki. Psychoterapeuci Anna Srebrna i Paweł Pilich radzili w Czwórce jakie.
Audio
  • Psychoterapeuci Anna Srebrna i Paweł Pilich o realizacji postanowień noworocznych (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Plany noworoczne, twoje cele są w zasięgu ręki
Plany noworoczne, twoje cele są w zasięgu rękiFoto: East News/Glow Images

Marzenia i cele - każdy z nas je ma. Jeśli o tym zapomniałeś, wygrzeb spod gruzów te najprostsze cele. Jeśli przestałaś wierzyć w realizację marzeń, pomyśl, gdzie chciałabyś być za rok - wytycz drogę. - Pozwólmy sobie marzyć, bo w tych marzeniach odkrywamy, to co jest dla nas ważne, to do czego otwiera nam się buzia - mówiła w Czwórce Anna Srebrna, psychoterapeutka.

Myśl pozytywnie - banał? Wcale nie! Zacznij od rozmawiania ze sobą. - Wtedy pojawiają się alternatywne pytania. - Może pieniądze, które potrzebuję są realne, jeśli zmienię pracę, rzucę palenie, zacznę odkładać? Wtedy nasz umysł zaczyna myśleć językiem opcji - radziła.

Rób drobne kroki. Przebiegnij kilometr, następnego dnia półtora, nie pal przez dwa dni, potem dołóż kolejne dwa, przeredaguj CV i zacznij znów wysyłać. - Każdy mały zrealizowany cel daje nam poczucie: chciałem, zrobiłem, mogę! - dodaje Srebrna.

Powodzenia!

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Tomasz Kosiorek

Gość: Psychoterapeuci Anna Srebrna i Paweł Pilich
Data audycji: 30.12.2014
Godzina audycji: 20.00

pkur, ac

Czytaj także

Czy wspólne mieszkanie zmienia życie?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 14:40
Randki, kolacje przy świecach, oczekiwanie na telefon, motyle w brzuchu... Tak wygląda życie zakochanych. Co jednak dzieje się w ich życiu, kiedy postanawiają oni razem zamieszkać? Często jest to mała rewolucja...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmowa o podwyżce - jak przełamać stres?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 16:00
Poziom stresu związany z rozmową o podwyżkę dla milionów osób wydaje się na tyle paraliżujący, że w ogóle nie podejmują tego tematu. 62 procent Polaków nigdy nie się na to nie zdecydowało. Jak temu zaradzić?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak znaleźć miłość na całe życie?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 18:00
Catherine Kasima Kanda, trenerka flirtowania radziła w Czwórce jak znaleźć prawdziwą miłość. To nie takie trudne!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie najlepiej zmieniać po trzydziestce

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 11:29
Witalność, potencja, piękno, mądrość, doświadczenie, charyzma... Ludziom po trzydziestce nie brakuje zalet! Dlatego ten wiek daje najwięcej możliwości do działania.
rozwiń zwiń