Daria Zawiałow w świecie anime. Film "Belle" już w kinach

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 18:30
O tym, że jest fanką japońskiej anime Daria Zawiałow mówiła od dawna. Teraz artystka zrealizowała kolejne marzenie - użyczyła głosu bohaterce polskiej wersji filmu animowanego "Belle" w reżyserii nominowanego do Oscara Mamoru Hosody. 
Od lewej: Ula Kaczyńska i Daria Zawiałow
Od lewej: Ula Kaczyńska i Daria ZawiałowFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Jak mówiła w Czwórce jej ostatnia płyta - koncept album "Wojny i noce" - czerpie garściami z japońskiej popkultury. A promujący ją singiel "Kaonashi" był inspirowany filmem "Spirited away”. - To była moja nastoletnia zajawka. Jako zbuntowana trzynastolatka biegałam do antykwariatu, żeby kupować ukochane kawaii. Ta piosenka łączy tamtą Darię z tą, którą jestem dzisiaj.

W życiu - Suzu, na scenie - Belle

W podobny sposób opowiada o "Belle". - Film opowiada o nastoletniej Suzu, która na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po doświadczeniach trudnego dzieciństwa czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata i ucieka w swoją internetową postać Belle - mówi. - Gram obie bohaterki i utożsamiam z każdą z nich. W życiu codziennym bliżej m do Suzu. Jestem raczej skryta, najlepiej czuję się w gronie najbliższych przyjaciół i niewiele we mnie z ekstrawertyka. Natomiast, kiedy wchodzę na scenę, zmieniam się w Bellę.

Pierwsze kroki w świecie muzyki filmowej

Istotną częścią filmu jest muzyka - tytułowa postać jest wirtualną mega-gwiazdą, której głos zachwyca miliardy internautów. Darię czekało więc nie tylko wyzwanie aktorskie, ale także zmierzenie się z oryginalnymi piosenkami z filmu oraz napisaniem do nich polskich tekstów. Utwory wykonane pierwotnie przez Kaho Nakamurę to niezwykle wymagające wokalnie piosenki, które Daria sama uznaje za najtrudniejsze z jakimi miała do czynienia w swojej karierze.

Daria Zawiałow - Daj mi swój głos (piosenka z filmu "Belle") | Daria Zawiałow

Faworytka Fryderyków

Artystka przyznaje, że ostatnie dwa lata były dla niej czasem intensywnej pracy - i studyjnej i koncertowej. Ostatnie lato spędziła w trasie - promując płytę "Wojny i noce" oraz uczestnicząc w Orkiestrze Męskiego Grania. Jej praca została doceniona - w tym roku Daria Zawiałow jest nominowana do Fryderyków w jest w sześciu kategoriach: Artystka Roku, Utwór Roku, Album Roku Pop, Autor/Autorka/Team Autorski Roku, Kompozytor/Kompozytorka/Team Kompozytorski Roku, Teledysk Roku oraz Zespół/Projekt Artystyczny Roku dla Orkiestry Męskie Granie.

Posłuchaj
53:22 2022_04_06 09_06_31_PR4_Wszystko_gra.mp3 Daria Zawiałow o złotym środku w życiu i wielkiej przygodzie na dużym ekranie (Wszystko gra/Czwórka)

- W historii tej nagrody były sytuacje, w których ktoś miał wiele nominacji i nie otrzymał żadnej statuetki, więc na nic się nie nastawiam, bo przecież Fryderyki już mam. Pewnie kiedy przyjdzie dzień gali, pojawią się emocje, ale patrząc na to z jakimi artystami jestem nominowana, jestem dumna, że w ogóle znalazłam się w tym gronie.  

Sprawdź także:

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Daria Zawiałow (@zavialovd)

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Daria Zawiałow

Data emisji: 06.04.2022

Godzina emisji: 9.05

kul


Czytaj także

Julia Rocka: piszę piosenki jak scenariusze do filmów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 13:50
Wszystko zaczęło się od utworu "Jeep", który stał się jednym z największych viralowych hitów tego roku. 10 listopada ukazał się nowy singiel Julii Rockiej. Pięć dni po premierze "Oficjalna wersja zdarzeń" miała 350 000 wyświetleń na YouTubie i ponad 5,5 miliona wyświetleń TikToków Julii z fragmentem tej piosenki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Igo: jestem melodystą, uwielbiam ładne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 11:50
- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obchodząc w tym roku 30. urodziny, będę miał na koncie dziesięć studyjnych albumów - mówi Igor Walaszek, czyli Igo. Właściciel jednego z najciekawszych męskich wokali na polskiej scenie muzycznej pracuje nad pierwszą solową płytą. 
rozwiń zwiń